Nie samą nauka żyją uczniowie „Jagiellończyka” – part 2

Bohaterowie naszych kolejnych szkolnych warsztatów – Julka 2b1 zawodniczka klubu MN Boxing oraz Adam Bagiński 1d zawodnik BKS Hetman Białystok są sportowcami, interesują się boksem, czyli po prostu walką na pięści.
Spotkanie rozpoczęło się pokazem podstawowego bokserskiego wyposażenia – dowiedzieliśmy, że to nie tylko rękawice, ale również odpowiednie obuwie, ochraniacze, zabezpieczenie na głowę, nadgarstki czy zęby. Publiczność od początku zadawała mnóstwo pytań. Jednym z nich było to, o stosunek rodziców do uprawiania dość brutalnego sportu, szczególnie w przypadku Julii, która walczy w kategorii juniorka do 48 kg. Okazało się, że na przykład nokauty, po których bardzo często zdarzają się wstrząśnienia mózgu (sic!), dotyczą głównie mężczyzn walczących brutalniej i w wyższych kategoriach wagowych. (Czyli o twarz i nos Julii możemy być raczej spokojni 😉).
Boks jest sportem dla wytrwałych – uczy pokory, samodyscypliny i poszanowania przeciwnika, ale żeby mieć sukcesy, trzeba trenować 5-6 razy w tygodniu przynajmniej po dwie godziny. Zarówno Julia (mistrzyni i wicemistrzyni województwa) jak i Adam (mistrz i wicemistrz województwa) takie sukcesy mają.
Usłyszeliśmy też o tym, że boks, to nie tylko ciężkie treningi i bicie się po twarzy, to również wyjazdy na obozy, zgrupowania, poznawanie wspaniałych ludzi i tworzenie niezapomnianych wspomnień.
W międzyczasie obejrzeliśmy wiele zdjęć i filmów z walk oraz treningów naszych bohaterów – ring, odpowiednie stroje i nastrój, naprawdę robią wrażenie.
Na koniec widzowie zamierzyli się z boksem w praktyce – dowiedzieliśmy się, co to garda, a odważna Ola z 2e próbowała nam ją zaprezentować.
Julio, Adamie, bardzo dziękujemy Wam za niecodzienną lekcję z boksem i o boksie!
Czy Julia i Adam zainspirowali kogoś do bliższego zainteresowania się tą dyscypliną sportu? Na pewno!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Możliwość komentowania została wyłączona.