Zajęcia pozalekcyjne

Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem zapewnia uczniom możliwość uczestniczenia w zajęciach dodatkowych, rozwijających zainteresowania i poszerzających wiedzę. Szkoła oferują również zajęcia wyrównawcze, przygotowujące do matury. Uczniowie mają możliwość nie tylko powtórzyć materiał, ale także zdobyć nowe doświadczenia. Sprawnie działa również Samorząd Uczniowski, który z roku na rok zadziwia nas ciekawymi pomysłami, angażując w swoją pracę techniki wideo i audiowizualne. 

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE

„Mat-Fiz-Ek” – matematyka w ekonomii i fizyce:

Nasza szkoła oferuje lekcje dodatkowej matematyki, tym razem z wykorzystaniem elementów pozostałych nauk ścisłych. Są to zajęcia rozwijające kreatywność uczniów, podczas których uczeń poznaje ścisły związek matematyki z fizyką, ekonomią oraz zastosowanie tych powiązań w praktyce.

Język norweski:

W ostatnim czasie Skandynawia cieszy się popularnością. Północ staje się coraz częściej nowym kierunkiem turystycznym, a co za tym idzie wzrasta nasze zainteresowanie językami, kulturą i historią krajów nordyckich. Liceum Ogólnokształcące im. króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem to jedyna szkoła średnia w województwie podlaskim, która fakultatywnie prowadzi zajęcia dla chętnych uczniów z języka norweskiego. Uczniowie naszego liceum mają możliwość uczestniczenia w zajęciach na poziomie podstawowym przez dwa lata. Pierwszą klasę kończymy z językiem norweskim na poziomie A1, zaś w drugiej klasie rozwijamy swoją wiedzę na poziomie A2/B1. Uczniowie mają możliwość poznać podstawy języka norweskiego z elementami kultury i historii Norwegii. Pracujemy w oparciu o materiały przygotowane przez nauczyciela oraz norweski podręcznik På vei, który jest najlepszym materiałem do nauki języka dla obcokrajowców, opracowany przez językoznawców. Znajomość języka norweskiego ułatwi rekrutację na filologię skandynawską i poszerzy perspektywy na rynku pracy. Możesz pracować w: szkołach językowych, wydawnictwach, mediach, biurach tłumaczeń, firmach turystycznych, instytucjach kultury i edukacji, organizacjach pozarządowych, placówkach dyplomatycznych, przedsiębiorstwach współpracujących z kontrahentami skandynawskimi, przedstawicielstwach skandynawskich firm. Zapraszamy!

Twórcza geografia:

Jeśli interesuje Cię geografia, lubisz odkrywać, szukać i  tworzyć to te zajęcia są dla Ciebie! Na zajęciach rozwijających z geografii uczeń ma możliwość wyszukania informacji, przetworzenia ich, a następnie wykorzystania zdobytej wiedzy na zajęciach z użyciem komputera, Internetu oraz  różnych programów komputerowych. Poszukujemy ciekawych informacji, przydatnych stron internetowych, które pozwolą stworzyć autorskie materiały np. mapy, wykresy, tabele, zdjęcia satelitarne czy prezentacje multimedialne. Swoją twórczością dzielimy się na lekcjach, omawiając wybrane zagadnienia. Masz ochotę wybrać się z nami w wirtualną podróż po ciekawych zakątkach świat?  Jeśli tak – zapraszamy!

ZAJĘCIA SPORTOWE:

Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań sportowych. 

Samorząd Uczniowski:

Sprawnie działa również Samorząd Uczniowski w czterech sekcjach: do spraw charytatywnych, kulturalno- rozrywkowych, dekoracyjno- informacyjnych i technicznych. SU przygotowuje między innymi serwer platformy Discord do integracji społeczności szkolnej, prowadzi konto na Instagramie, losuje szczęśliwy numerek, pomaga w promocji szkoły i oczywiście udziela się charytatywnie. 

Możliwość komentowania została wyłączona.