SIGMA – święto matematyki w naszej szkole

5 kwietnia 2024 roku odbył się w naszej szkole kolejny, już XI Wojewódzki Turniej Matematyczny SIGMA im. Edmunda Pawłowskiego. Wzięły w nim udział reprezentacje siedmiu szkół podstawowych i dziewięciu średnich z terenu naszego województwa. Do konkursu przystąpiło 61 uczniów. Patronat nad konkursem objęli: Starosta Wysokomazowiecki oraz Rektor Politechniki Białostockiej. Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem i Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem byli sponsorami nagród o łącznej wartości 4500 zł – trzech głośników bezprzewodowych, trzech urządzeń wielofunkcyjnych, trzech drukarek i sześciu powerbanków. W przerwie konkursu uczestnicy wysłuchali niezwykle interesującego wykładu o fraktalach, który wygłosiła dr Ewa Girejko z Politechniki Białostockiej.

Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych.

Dziękujemy panu Bogdanowi Zielińskiemu – Staroście Wysokomazowieckiemu i Radzie Powiatu, a także panu Tadeuszowi Noskowi – Prezesowi Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem i Radzie Nadzorczej Banku, Politechnice Białostockiej oraz Radzie Rodziców za wspieranie naszego liceum w działaniach edukacyjnych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wybitnej wiedzy matematycznej!

Prezentujemy nagrodzonych w tegorocznych potyczkach:

Możliwość komentowania została wyłączona.