„Są takie noce…”- czyli bal studniówkowy w Jagiellończyku

20 stycznia 2024 roku tradycyjnie w dworku Pan Tadeusz w Kuczynie odbył się bal studniówkowy maturzystów Jagiellończyka. Część oficjalną poprowadziła wicedyrektor p. Dorota Grabińska, która rozpoczęła uroczystość słowami z wiersza Agnieszki Osieckiej, zwróciła uwagę na piękno jak również wyjątkowość tej magicznej chwili. Wzruszającym momentem był perfekcyjnie zaprezentowany polonez w wykonaniu maturzystów, do którego choreografię przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego p. Maciej Kulbabiński i p. W. Ogrodnik. Dyrektor Szkoły p. Aldona Dołubizno powitała zacne grono przybyłych gości wraz z towarzyszącymi im osobami.

W swoim wystąpieniu pani dyrektor wiele ciepłych słów skierowała do najważniejszych uczestników balu – młodzieży. Przypomniała o wartościach, którymi powinien się kierować młody człowiek wchodzący w świat dorosłych, krocząc drogą ku szczęściu, zawsze dostrzegać drugiego człowieka. Powiedziała: ”dziś ogarniam Was wzrokiem i sercem – widzę Wasze przejęcie i chcę, żeby ta noc była niespotykana, z niesamowitym klimatem i wiarą, że będzie to bal, jakiego jeszcze nikt nie doświadczył”. W imieniu młodzieży głos zabrali Kamila Kaczyńska i Kamil Kalinowski. Podziękowali starostwu powiatowemu, dyrekcji, nauczycielom za stworzenie wspaniałych warunków do rozwijania zainteresowań i osobowości młodych ludzi. Szczególnie ciepłe słowa popłynęły do wychowawców klas IV. Na zakończenie p. Barbara Dmochowska i p. Zbigniew Ogrodnik w imieniu rodziców podziękowali dyrekcji jak i nauczycielom za trud włożony w kształcenie i wychowanie ich dzieci oraz życzyli wspaniałej zabawy do białego rana. Część oficjalną zakończyła pani dyrektor – wygłaszając słynną kwestię: „ Studniówkę A.D. 2024 uważam za otwartą”.

A później… walc, różnorodne tańce, wspaniała belgijka przy dźwiękach Grupy Wodzirejów i pod czujnym oraz profesjonalnym okiem Studio Foto Video Vidking.

Mimo problemów z dotarciem na do dworku, bal trwał do białego rana a na parkiecie królowały szyk i elegancja. Rozpromienione twarze i szybkie bicie serc wielu młodych ludzi, to najlepszy dowód na to, że zabawa była udana i z pewnością na długo pozostawi niesamowite wspomnienia. … a teraz już tylko… MATURA!

Możliwość komentowania została wyłączona.