Dla dzieci małych i dużych

Któż nie zna św. Mikołaja? Prawdopodobnie urodził się w Patarze i był biskupem diecezji Myry, którą zarządzał z wielką troską i wiarą. Wsławił się świętością i cudami. Już w IX wieku pojawiło się wiele legend, dotyczących życia i dokonań tego jednego z najpopularniejszych świętych. Głoszą one, że był człowiekiem oddanym działalności charytatywnej, bo nie tylko nawracał grzeszników, ale także wspierał ubogich.

We współczesnych czasach jednym z najprzyjemniejszych zwyczajów, związanych ze wspomnieniem św. Mikołaja, jest obdarowywanie się upominkami. Tę tradycję kultywuje także społeczność Jagiellończyka.

6 XII, do uczniów i pracowników szkoły, ruszył Mikołaj, wraz ze śnieżynkami i lwem Kazikiem. W worku czekały upominki, a obdarowywani z radością je przyjmowali. Dodatkowo, na wszystkich czekał kiermasz świąteczny z bogatą ofertą smakołyków i sesja fotograficzna, dzięki której udało się utrwalić te magiczne chwile.

Dzień minął wesoło, ale zdecydowanie za szybko. Dzieciom, zarówno małym, jak i tym dużym, pozostało czekanie. Wszak za rok też będzie 6 XII!

Możliwość komentowania została wyłączona.