Wycieczka do Warszawy

8.11.2023 r., klasy 3A, 3B i 3C wyruszyły na wycieczkę do Warszawy. Podróż minęła szybko i już mogliśmy rozpocząć spacer po cmentarzu powązkowskim. Większość z nas słyszała o nim wcześniej, jednak nie każdy miał okazję tu być. Dzięki pani przewodnik, mogliśmy poznać historię słynnej nekropolii, okoliczności jej powstania i zobaczyć groby znanych i zasłużonych osób – pisarzy, poetów (m.in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego), polityków (np. Stefana Starzyńskiego), czy też ludzi kultury, sztuki, sportu (np. Kazimierz Górskiego). Następnym etapem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Przemierzając muzealne sale i oglądając ekspozycje, mieliśmy okazję uzupełnić swoją wiedzę o życiu mieszkańców stolicy w czasie wojennym, przygotowaniach do powstania i jego przebiegu. Widzieliśmy broń, używaną w tamtym okresie, repliki oraz autentyczne zdjęcia, odzież, ale szczególną uwagę przykuł liberator, czyli makieta samolotu. Ogromne wrażenie zrobiła również na nas projekcja filmu „Miasto ruin”, pokazująca skalę zniszczenia Warszawy w 1944 r.

Ostatnim punktem programu wycieczki był pobyt w galerii handlowej Arkadia, w której – poza krótkimi zakupami – obejrzeliśmy seans filmowy. Kryminał ,,Duchy Wenecji” wywołał w nas wiele emocji i skłonił do refleksji. Świadczyły o tym ożywione dyskusje po jego projekcji.

Pomimo tego, że każdy z nas odwiedził już wcześniej Warszawę, za każdym razem bardzo chętnie do niej wracamy, bo zawsze zapewnia nam nowe wrażenia i niezapomniane wspomnienia.

Możliwość komentowania została wyłączona.