Na skandynawskim szlaku

Nie zważając na listopadową aurę, młodzież naszego liceum ruszyła na wycieczkę do Skandynawii. Atrakcyjna okazała się już sama podróż, bowiem odbywała się nie tylko autokarem, ale również promem. Podążając szlakiem, dyktowanym brzegami Morza Bałtyckiego, wysokomazowieccy podróżnicy zagościli najpierw w Tallinie, gdzie podziwiali malowniczą starówkę. Kolejnym etapem wyprawy był Sztokholm, który zadziwił piękną architekturą Starego Miasta (Gamla Stan), ratusza i Pałacu Królewskiego. Pobyt w Finlandii z kolei udowodnił, jak wspaniale można połączyć przeszłość z teraźniejszością. Uczniowie przekonali się o tym, przemierzając starodawne uliczki najstarszego fińskiego miasta – Turku (byłej stolicy państwa) i szerokie arterie Helsinek.

Gdy nadszedł czas powrotu, wycieczkowicze nie omieszkali zawitać do Rygi, czyli jednego z największych w Europie skupisk architektury secesyjnej. Tu dopiero zaparło im dech w piersiach! Urzeczeni, wpatrywali się się w pierzeje Starego Miasta, strzeliste wieże architektury sakralnej czy bezmiar Placu Katedralnego.

Zmęczeni, ale z ogromem wrażeń, a ponad wszystko szczęśliwi, wrócili do Wysokiego Mazowieckiego ze wspaniałym wspomnieniami na długie lata.

Możliwość komentowania została wyłączona.