Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna.

Te słowa Seneki Młodszego, najlepiej rozumieją Polacy, tak boleśnie doświadczeni 123-letnią niewolą. Nie inaczej jest ze społecznością naszego liceum, czego dowodzi aktywny udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

11 XI 2023 r., delegacja uczniów i nauczycieli Jagiellończyka wzięła udział w uroczystościach miejskich, uczestnicząc we mszy św. za ojczyznę oraz składając wiązankę kwiatów pod pomnikiem POW.

13 XI natomiast, wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego, rozpoczęto szkolną uroczystość. Montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez uczniów klas IIc i IIe, pod kierunkiem pani Urszuli Piekutowskiej, pozwolił na oddanie hołdu tym, którzy ryzykując własnym życiem, walczyli o przywróceniem Polski niepodległej na mapę świata. Na tle dekoracji, wykonanej przez panią E. Włodkowską, młodzież zaprezentowała swoje talenty muzyczne, wokalne i recytatorskie.

Niech dzień 11 listopada, zapisze się w sercu każdego Polaka, jako symbol heroizmu i zwycięstwa narodu, dla którego wolność i miłości do ojczyzny są najważniejszymi wartościami.

Możliwość komentowania została wyłączona.