Nie samą nauka żyją uczniowie „Jagiellończyka”

Rozpoczynamy realizację nowego szkolnego projektu, mającego na celu przedstawienie interesujących i nie zawsze typowych zainteresowań naszych uczniów.

Od zafascynowania krawiectwem artystycznym, przez boksowanie, harcerstwo, biznesowe pomysły na życie, po taniec i śpiew. To rodzaj warsztatów, w których nasi uczniowie dzielą się swoją wiedzą, swoimi pasjami, a czasami po prostu inspirują. Pozwalają utwierdzić się w przekonaniu, że tak naprawdę, nie ma „nietypowych” hobby, że warto inwestować w siebie – podążać za własnymi marzeniami i pomysłami. Założeniem projektu jest, przede wszystkim szerzenie wśród uczniów dobrych praktyk, dzielenie się ciekawymi sposobami na zagospodarowanie wolnego czasu i rozwijanie kompetencji społecznych.

Naszą pierwszą prelegentką była Klaudia Kostro z klasy IVD. Klaudia uwielbia szyć i opowiadała o tym, jak zdecydowała się na zakup swojej pierwszej maszyny, jak wyglądały jej początkowe prace, skąd czerpie inspiracje i jaką przyjemność sprawia jej możliwość noszenia własnoręcznie uszytej garderoby. Na koniec spotkania uczennica odpowiadała na pytania słuchaczy. Klaudia dokumentuje swoją pracę na jej tiktokowym profilu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty.

A może Ty też masz jakieś interesujące hobby, o którym chciałbyś nam opowiedzieć?

Możliwość komentowania została wyłączona.