Rekolekcje w Jagiellończyku

Dzielimy się podsumowaniem dni rekolekcyjnych w naszej szkole:
„Corocznej tradycji społeczności naszej szkoły stało się zadość. Środa Popielcowa to dzień, który od kilku lat rozpoczyna szkolne rekolekcje wielkopostne i tak było również i w tym roku.
14 lutego, o godz.10:30 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, uroczystą Eucharystią rozpoczęliśmy cykl spotkań formacyjnych, wprowadzających w istotę przeżywania Wielkiego Postu. Prowadzącym rekolekcje był zaproszony o. Łukasz Góra – franciszkanin z Lublina, duszpasterz dzieci i młodzieży związany również ze środowiskiem naukowym KULu.
O. Łukasz od początku zaskarbił sobie słuchaczy ciepłym głosem i łatwością głoszenia słowa. Przez trzy dni ukazywał nam wiele składowych dobrego przeżycia Wielkiego Postu; jak ustosunkować się przemijania i kruchości ludzkiego życia, uświadomienia swojej grzeszności, słabości, ale też tego że Bóg nas kocha i zawsze jest blisko nas …i to, że z nim wszystko jest możliwe. Wystarczy tylko zaufać i dać się poprowadzić jak dziecko.
Nie brakowało chwil zadumy i refleksji nad tym, co ważne i nieprzemijające.
Trzy dni minęły bardzo szybko choć jest nadzieja, że słowa z konferencji o. Łukasza zagoszczą w naszych sercach na dłużej, a tym samym pozwolą nam budować wyjątkową relację z Tym, który dla nas cierpiał, umarł i zmartwychwstał.
Pełni nadziei wyczekujemy zbliżających się Świąt Wielkanocnych
Bóg nie umarł, Jezus żyje!!!”

Możliwość komentowania została wyłączona.