Niecodzienne odkrywanie ciekawostek Warszawy

Goethe-Institut Warschau to nasz wieloletni edukacyjny partner. Jako szkolni ambasadorzy ostatniego wspólnego projektu, zostaliśmy zaproszeni na wizytę w warszawskiej siedzibie tej instytucji. Spędziliśmy tam ponad dwie godziny, rozmawiając po niemiecku, poznając historię i obszary działania instytutu oraz biorąc dział w terenowej grze, której celem było odkrycie niezwykle bogatych zasobów biblioteki i mediateki GI. Zawody wygrał zespół o tajemniczej nazwie Panzerkampfwagen. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody.

Następnym punktem na wycieczkowej mapie naszej grupy była Niewidzialna Wystawa, miejsce, o którym nie da się szybko zapomnieć. W całkowitej ciemności wykorzystywaliśmy zmysły inne niż wzrok, eksplorowaliśmy różne pomieszczenia/przestrzenie, za każdym razem próbując odgadnąć, gdzie się znajdujemy. Uczyliśmy się po omacku przechodzić przez ulicę, po zapachu i kształcie rozpoznawać warzywa i owoce, a monety odróżniać po fakturze na ich krawędziach. Poznaliśmy też specyfikę kodu brajlowskiego i rożne gadżety, ułatwiające osobom niewidomym odnajdowanie się w codziennych sytuacjach (np. urządzenie, służące do rozpoznawania kolorów).

Mieliśmy przyjemność pobudzania i rozwijania naszej wyobraźni w Cosmos Muzeum Warszawa – interaktywnym muzeum sztuki cyfrowej i iluzji. Zdjęcia, które tam zrobiliśmy są dowodem fantastycznej rozrywki i niepowtarzalnych wizualnych doznań. Przedświąteczna atmosfera skusiła nas do spaceru po warszawskiej starówce.

Centrum stolicy jest o tej porze roku wyjątkowo piękne – kiermasz świąteczny, mnóstwo iluminacji, lodowisko i ogromna choinka pod Zamkiem Królewskim, pozostawiły w nas ogromne wrażenie.

Było naprawdę niepowtarzalnie! Zachęcamy wszystkich do poznania Warszawy w takiej właśnie odsłonie.

Możliwość komentowania została wyłączona.