Gorące serca „Jagiellończyka”

Oddział Onkologiczny i Hematologiczny Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku prowadzi diagnostykę i kompleksowe leczenie białaczek, chłoniaków, guzów litych oraz chorób nienowotworowych układu krwiotwórczego. Jego pacjenci muszą walczyć z chorobą, która pozbawiła ich szczęśliwego, beztroskiego dzieciństwa.

Społeczność naszej szkoły wielokrotnie dowiodła, że nie przechodzi obojętnie obok ludzkiego cierpienia. Świadczy o tym włączenie się w się w akcję, która ma na celu wsparcie małych wojowników i wywołanie na ich twarzach uśmiechu. Zorganizowano zatem zbiórkę zabawek, gier planszowych i słodyczy, aby tym, którzy muszą przebywać w szpitalu i wytrwale walczyć z chorobą, pomóc choć na chwilę oderwać się od smutnej rzeczywistości. Nie zapomniano także o rodzicach, którzy towarzyszą swoim pociechom, podczas choroby i przebywają z nimi w klinice.

Mamy nadzieję, że cel został osiągnięty i zarówno mali pacjenci, jak i ich opiekunowie poczuli, że nie są sami w tej nierównej walce. Korzyść była obopólna. Na twarzach zaangażowanych w zbiórkę licealistów malowało się szczęście, wszak – jak powiedział Luis Bromfield – „Człowiek jest szczęśliwy proporcjonalnie do tego, co daje”.

Możliwość komentowania została wyłączona.