Rozpocznij tam, gdzie jesteś. Wykorzystaj to, co masz. Zrób to, co możesz.

Tych kilka zdań stanowiło złotą myśl, przyświecającą całej społeczności naszego liceum, na inauguracji nowego roku szkolnego 2023/2024.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły – Aldona Dołubizno, witając przybyłych uczniów, rodziców, nauczycieli, z wicedyrektor szkoły – Dorotą Grabińską na czele, absolwentów szkoły oraz gości: Senatora RP p. Jacka Boguckiego, Starostę Wysokomazowieckiego p. Bogdana Zielińskiego, komendanta KPP w Wysokiem Mazowieckiem, inspektora Tomasza Wyszkowskiego, a także przedstawicielki Rady Rodziców – panie Agatę Kućmierowską i Annę Baryczkę. W swoim wystąpieniu dyrektor wskazała cele nadrzędne szkoły, do których należą wysokiej jakości kształcenie, umożliwienie uczniom rozwoju ich umiejętności i zainteresowań oraz zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa.

Do zgromadzonych zwrócili się także senator i starosta. Podkreślili wagę edukacji dla realizacji marzeń, planów i osiągania życiowej satysfakcji. Złożyli także życzenia, zarówno pedagogom, jak i uczniom, by rok szkolny obfitował w znaczące osiągnięcia i dał poczucie spełnienia.

Miłym akcentem było wręczenie przez nauczycieli Jagiellończyka wiązanek kwiatów i przekazanie gratulacji paniom Aldonie Dołubizno i Dorocie Grabińskiej. Popłynęły życzenia sukcesów w pracy na kierowniczych stanowiskach, w ciągu kolejnej 5-letniej kadencji.

Potem uczniowie ruszyli na spotkania z wychowawcami. Był czas na dzielenie się wrażeniami z minionych wakacji. Co teraz? Nadchodzący rok szkolny na razie pozostaje tajemnicą, ale…

Można już zacząć odliczanie. Do wakacji zostało tylko… 289 dni 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.