Niezapomniana wycieczka

15 czerwca 2023 roku, uczniowie klasy IB2, pod opieką pań Urszuli Mioduszewskiej, Moniki Felczuk oraz Małgorzaty Marciniak-Gierałtowskiej, udali się na dwudniową wycieczkę na Mazury.

Pierwszą atrakcją był Aquapark Tropikana, który dawał możliwość skorzystania z jacuzzi, basenu rzeki czy basenu rekreacyjnego z falą. Nie zabrakło również odrobiny adrenaliny na zjeżdżalni „cebula”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Po zabawie na basenach nadszedł czas na posiłek, a po nim wyprawa do Wilczego Szańca, gdzie przewodnik w interesujący sposób opowiedział o dawnej siedzibie Hitlera.

W Kętrzynie, w miejscu noclegowym, czekała na wycieczkowiczów obiadokolacja. Po posiłku każdy mógł zrelaksować się w pięknym ogrodzie, grając w tenisa i gry planszowe. Wielu wrażeń estetycznych dostarczył wieczorny spacer nad pobliskie jezioro, w blasku zachodzącego słońca.

Drugiego dnia, po śniadaniu, turyści z „Jagiellończyka” ruszyli na spływ Krutynią. Przepłynięcie tej trasy zajęło około czterech godzin, podczas których rozpieszczała wszystkich piękna, słoneczna pogoda oraz uspokajająca, cudowna mazurska natura.

To było wspaniałe wakacyjne preludium. Wszyscy szczęśliwi i pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do domu.

Możliwość komentowania została wyłączona.