By czas nie zaćmił i niepamięć…

7.06.2023 roku odbył się finał XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego pn. „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej, którego pomysłodawcą jest poseł Jarosław Zieliński, a współorganizatorem Beata Pietruszka – Podlaski Kurator Oświaty.

W gościnnych progach Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Białymstoku znalazło się także dwoje uczniów Jagiellończyka. Natalia Tymińska i Feliks Popławski, którzy w kategorii szkół ponadpodstawowych, zajęli kolejno I i II miejsce. Musieli wykazać się, nie tylko wiedzą historyczną i zdolnościami językowymi, ale także umiejętnością wyciągania wniosków z opracowań historycznych, które wykorzystali podczas swojej pracy.

Podczas uroczystej gali, w obecności dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców, uczniowie odebrali nagrody z rąk posła Jarosława Zielińskiego. Ich trud docenił także Starosta Wysokomazowiecki – p. Bogdan Zieliński, fundując dla zwycięzców z Jagiellończyka indywidualne nagrody, które wręczyła dyrektor COJP – p. Ewelina Janczewska.

Laureatom konkursu gratulujemy!

Możliwość komentowania została wyłączona.