Kto okazał się mistrzem słowa w naszym liceum?

Ortografia, będąca dziedziną, która zajmuje się poprawną pisownią, interpunkcją i gramatyką, jest sztuką niezwykle skomplikowaną. Jej zawiłości zawdzięczamy drukarzom krakowskim, którzy jako jedni z pierwszych podjęli próbę usystematyzowania polskiej pisowni. To za ich sprawą dzisiaj mamy do czynienia z ż i rz i wieloma innymi trudnościami w naszym języku.

Na szczęście tajniki ortografii nie są straszne naszym uczniom. Konkurs ortograficzny w naszej szkole ma ponaddwudziestoletnią tradycję i w swojej historii został przerwany jedynie z powodu pandemii.

W tym roku rywalizacja o tytuł mistrza ortografii została wznowiona, a do szkolnego dyktanda, które odbyło się 21 marca, przystąpiło dziewiętnaścioro uczniów. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden. Została nim Gabriela Godlewska z klasy Ic, której serdecznie gratulujemy sukcesu. Wykazała się ona znakomitą znajomością nie tylko ortografii, ale także interpunkcji, co udowodniła stawiając czoła szkolnemu arcytrudnemu dyktandu.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy oraz dziękujemy za ich zaangażowanie w podtrzymanie tradycji naszego liceum.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Wszystkie reakcje:

11Ty, Monika Felczuk, Aldona Dołubizno i 8 innych użytkowników

3 udostępnienia

Lubię to!

Komentarz

Udostępnij

Możliwość komentowania została wyłączona.