Jesiennie… romantycznie… naukowo…

7 października 2021 roku uczniowie klasy 2c i 2d wraz z opiekunami Katarzyną Klewinowską, Marzanną Kisielewską i Sylwią Kostrowską udali się do Opinogóry i Ciechanowa. Pierwszą atrakcją było Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Uczniowie zwiedzali Oranżerię i oglądali wystawę planszową Drugie oblicze Napoleona. Kolejnym punktem był neogotycki zameczek należący do Zygmunta Krasińskiego, autora Nie – boskiej komedii (prezent ślubny od ojca gen. Wincentego Krasińskiego).  Następnie uczniowie mogli oglądać dwie ekspozycje w Oficynie: „Ród Krasińskich” oraz „Gabinet Szwoleżerów Gwardii Napoleona I – kolekcja ze zbiorów Agnieszki i Marka Axentowiczów”. Kolejną atrakcją w Muzeum Romantyzmu był zabytkowy park z marmurową ławeczką z 1832 roku oraz pomnik Zygmunta Krasińskiego w przepięknej jesiennej aurze. Lekcję muzealną uczniowie zakończyli zwiedzaniem Dworu, w którym można było zobaczyć malarstwo i rzeźbę romantyzmu, a także pierwsze wydania dzieł Adama Mickiewicza. 

Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do Parku Nauki Torus. Drugoklasiści wzięli udział w warsztatach „Klub małego AlChemika”. W tym miejscu mogli wykazać się wiedzą w doświadczeniach chemicznych, a także zrozumieć prawa fizyki poprzez zabawę i naukę. 

Nie zabrakło oczywiście wizyty w McDonalds. Zapraszamy do galerii poniżej. Zobaczcie, jak cudownie minął nam pierwszy, październikowy czwartek. 

Możliwość komentowania została wyłączona.