Festyn naukowy przy Jagiellończyku

24 czerwca 2021 roku na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem zorganizowano festyn naukowy pod nazwą „SamoRządowe Przygody z Nauką”. Organizatorami pikniku byli powiat wysokomazowiecki, Łomżyńskie Forum Samorządowe oraz Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” i zostało finansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Jak czytamy na stronie internetowej powiatu wysokomazowieckiego: Ideą projektu „SamoRządowe Przygody z Nauką” jest przedstawianie współczesnej nauki społeczeństwu, udostępnianie informacji oraz wiedzy w celu uzyskania i zwiększania poparcia społeczności lokalnych dla dalszego rozwoju szkolnictwa wyższego i nauki w regionie i Polsce, popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej, promocja nauki polskiej, szkół ponadpodstawowych, szkół wyższych województwa podlaskiego, popularyzacja wiedzy na temat polskich naukowców ich innowacji, odkryć i dokonań wśród mieszkańców województwa podlaskiego oraz w powiecie  wysokomazowieckim.

Oficjalnego otwarcia dokonał Starosta, Pan Bogdan Zieliński. ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem gościł przedstawicieli szkół i przedszkoli powiatu wysokomazowieckiego. Uczniowie szkół średnich mogli wykazać się artystycznie, a przy tym zaprezentować ofertę edukacyjną. Na scenie pojawili się również najmłodsi, którzy odważnie śpiewali i tańczyli. Dzieci miały możliwość spędzić czas wolny w kąciku zabaw. W festynie uczestniczyli także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem, Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem oraz 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. O poczęstunek zadbały klasy gastronomiczne oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

Nasza szkoła oferowała uczestnikom pikniku pokazy i doświadczenia. Przybyli goście mogli zagrać w tenisa, szachy, grę „dwudziestkę”, a także sprawdzić się w puzzlach. Najmłodsi rozwiązywali zadania z utworami Jana Brzechwy, wysłuchali ciekawostek historycznych i wskazywali omawiane wydarzenia na mapach oraz sprawdzili swoją wiedzę z angielskiego biorąc udział w grze językowej.

Możliwość komentowania została wyłączona.