Maturalny egzamin poprawkowy odbędzie się 20.08.2019 r. o godz. 8.30.

Egzaminy poprawkowy z matematyki odbędzie się 27.08.2019 r. o godz. 10.00 sala nr. 39.

 

Dnia 15.07.2019r. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie uczniów klas pierwszych czteroletniego Liceum Ogólnokształcącego w celu dokonania wyboru dodatkowych przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

Mamy bardzo dobrą wiadomość związaną z wynikami matur. Na 110 zdających   jednej osobie nie udało się uzyskać pozytywnego wyniku z 1 przedmiotu na egzaminie. Jesteśmy pewni, że w sierpniu poprawi wynik i dołączy do grona absolwentów z maturą! Tegorocznym maturzystom składamy gratulacje i czekamy na informacje z rekrutacji na studia! Życzymy miłego wypoczynku i udanego startu na wyższe uczelnie.

% wynik zdawalności w liceach

 LO Wysokie Mazowieckie

Województwo Podlaskie

Kraj

99.09%

89.0%

86.4%

 

W środę 19 czerwca 2019r. o godz. 10.00 w naszym liceum odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Chociaż była to uroczystość taka, jak każde zakończenie, to jednak inna niż wszystkie. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała p. wicedyrektor Aldona Dołubizno. Pani dyrektor podsumowała miniony rok szkolny i złożyła wszystkim życzenia udanych, pełnych wrażeń, bezpiecznych wakacji. Następnie głos zabrał p. dyrektor Ryszard Łukasz Flanc. Po powitaniu zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów, także podziękował za rok wytężonej pracy. Kolejnym punktem apelu było rozdanie świadectw z wyróżnieniem i nagród za 100% frekwencję najlepszym uczniom klas I i II. Po rozdaniu nagród, głos ponownie zabrała głos  pani Wicedyrektor informując, że po 17 latach dyrektor Ryszard Łukasz Flanc przechodzi na zasłużoną emeryturę.

W dniach 7-9 czerwca odbył się finał centralny Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, który w tym roku miał miejsce w Tucholi. Uczestniczyła w nim tegoroczna absolwentka naszej szkoły Anna Motybel, która przygotowywała się pod kierunkiem pani Grażyny Ogrodnik. Konkurs składał się z dwóch części. Przystąpiło do niego 112 osób z całej Polski, wyłonionych na etapie okręgowym w każdym województwie. W sobotę uczestnicy mieli do napisania test składający się z 50 pytań. Ich tematyka była różnorodna, ale przede wszystkim dotyczyła biologii, ekologii, ochrony środowiska i ochrony przyrody, zasad zdrowego stylu życia oraz aktualnych wydarzeń.

W związku ze zbliżającą się rocznicą wybuchu powstań śląskich zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wysłuchania kolejnej audycji radiowej z cyklu „Historia magistra vitae est”. Ten odcinek poświęconych jest powstaniom śląskim. Po zakończeniu I wojny światowej rozpoczął się okres odbudowy państwa polskiego. Polacy musieli zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu. Jedną z nich była walka o granice II Rzeczypospolitej. Decyzją mocarstw zachodnich, obradujących na konferencji paryskiej, na Górnym Śląsku miał odbyć się plebiscyt. Zanim do niego doszło Polacy nie godząc się z poczynaniami strony niemieckiej i jej polityką, w sierpniu 1919 r. rozpoczęli I powstanie śląskie, a za rok II powstanie. Sam plebiscyt nie przyniósł satysfakcjonującego rozwiązania dla strony polskiej  w związku z tym Polacy postanowili jeszcze raz chwycić za broń i walczyć o swoje – w maju 1921 r. wybuchło III powstanie śląskie. Pomysłodawczynią i realizatorką całego przedsięwzięcia jest p. Agnieszka Roszkowska-Bogucka. Scenariusz pod bacznym okiem p. Agnieszki Roszkowskiej-Boguckiej napisały uczennice kl. 2b. W nagrywaniu tej audycji udział wzięli uczniowie kl. 1b i 2b naszego LO. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wysłuchania naszego dzieła, które zamieściliśmy poniżej. We wrześniu 2019 r. ukarze się kolejna audycja, która będzie poświęcona powstaniu warszawskiemu. Zapraszamy!

 

Agnieszka Roszkowska-Bogucka

Wszystkich pasjonatów historii i nie tylko zapraszamy do wysłuchania kolejnej audycji radiowej z cyklu „Historia magistra vitae est”. Ten odcinek poświęconych jest powstaniu kościuszkowskiemu. W bieżącym roku obchodzimy 225-rocznicę owego wydarzenia. Powstanie kościuszkowskie było ostatnią próbą uratowania upadającego państwa polskiego. Niestety pomimo kilkumiesięcznych walk i ogromnemu poświęceniu walczących zakończyło się klęską. Konsekwencje dla Polski były bardzo trudne i bolesne – III rozbiór, po którym Polska zniknęła z map świata na okres 123 lat. Pomysłodawczynią i realizatorką całego przedsięwzięcia jest p. Agnieszka Roszkowska-Bogucka. Autorkami scenariusza są uczennice kl. 2b. W nagrywaniu udział wzięli uczniowie kl. 1b i 2b naszego LO. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do wysłuchania naszego dzieła, które zamieściliśmy poniżej. Wkrótce ukarze się kolejna audycja, która będzie poświęcona powstaniom śląskim. Zapraszamy!

 

Agnieszka Roszkowska-Bogucka

W dniach 10 - 11 czerwca miał miejsce finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Nasze liceum reprezentował Jakub Żochowski. Aby dotrzeć na szczebel ogólnopolski uczniowie mieli do pokonania 2 etapy wymagające szczegółowej znajomości Pisma Świętego. Test finałowy polegał na rozwiązaniu zadań z zakresu Księgi Wyjścia i Listu do Rzymian. Kuba zdobył tytuł finalisty. Nauczycielem przygotowującym był ks. Maciej Kiempista. Gratulujemy Kubie i życzymy dalszych sukcesów. 

W dniach 7-9 czerwca w Poznaniu miał miejsce finał Olimpiady Solidarności. Rywalizacja miała charakter drużynowy tzn. drużyny wojewódzkie miały za zadanie wykonać film na postawiony przez komisję temat, a następnie zaprezentować go przed jury i odpowiedzieć na pytania związane z historią Polski 1970-1990. Nasze liceum reprezentował Jakub Żochowski, który na podstawie wyników etapu wojewódzkiego został kapitanem zespołu z województwa podlaskiego, który zajął w klasyfikacji ogólnej 9 miejsce w Polsce.

Dnia 4.06.19 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Warszawy. Wzięli w niej udział uczniowie klas: I B, I C, II B, II C, którzy uczestniczą w innowacyjnych projektach z języka polskiego i historii. Opiekę nad młodzieżą sprawowały p. wicedyrektor Aldona Dołubizno, p. Agnieszka Roszkowska Bogucka oraz p. Dorota Grabińska. Wyruszyliśmy z samego rana, pierwszym punktem naszego wyjazdu było Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Kiedy weszliśmy na teren Aresztu Śledczego Warszawa-Mokotów przy ulicy Rakowieckiej 37, za nami zamknęły się ogromne żelazne drzwi, a z każdej strony otaczały wysokie mury zakończone drutem kolczastym. Każdy z nas zrozumiał w jakim miejscu się znajduje.

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem  informuje, iż w związku z pismem MEN dot. zwiększenia bezpieczeństwa dzieci na terenie szkoły, zostaje uruchomiona Anonimowa Skrzynka na Sygnały, jako wzmocnienie współpracy pomiędzy rodzicami a szkołą.  Informacje przekazywane szkole w ten sposób będą miały na celu zapobieganie  ewentualnym niebezpieczeństwom i zagrożeniom. Skrzynka znajduje się na głównym holu pod monitorem ogłoszeń.

Dyrektor

30 maja odbył się finał IX edycji Łomżyńskiego  Konkursu Matematycznego  organizowanego przez Wydział Informatyki i Nauk o Żywności Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki w Łomży. Po przejściu dwóch etapów kwalifikacyjnych do finału zaproszono 100 najlepszych matematyków ze szkół ponadgimnazjalnych z województw: podlaskiego i warmińsko -mazurskiego. Nasze liceum reprezentowali: Andrzej Kaczyński z klasy II b i  Sienicka Karolina z klasy III b. Opiekunem uczniów był nauczyciel matematyki Cezary Tkacz. Finał rozpoczął się od 2-godzinnego testu. Następnie uczestnicy wysłuchali wykładu dr hab. Dariusza Surowika : „ Paradoksy, sofizmaty i wnioskowania pozornie nieprawdopodobne”. Po prelekcji zaproszono wszystkich do zwiedzania uczelni. Konkurs zakończono uroczystym wręczeniem nagród laureatom. Niestety nie było wśród nich naszych uczniów. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok.

Cezary Tkacz

Dnia 21.05.2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem miała miejsce XVIII Edycja Powiatowego konkursu Wiedzy o Życiu, Osobowości i Nauczaniu Świętego Jana Pawła II. Konkurs związany był również z hasłem roku liturgicznego; „Duch, który umacnia miłość”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy Ia: Laura Karczewska, Bogumiła Olszewska oraz Urszula Szepietowska, pod kierunkiem p. Anety Drewnowskiej, które zespołowo zajęły III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. I miejsce przypadło Miejskiemu Zespołowi Szkół im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem, a II Zespołowi Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem. Gratulujemy dziewczętom- za rok niewątpliwie jeszcze lepsze lokaty.

Zobacz zdjęcia z konkursu pod adresem: https://www.zszwysmaz.podlasie.pl/?o=aktualnosci&d=1282

Dnia 17.05.2019r. byliśmy na wojewódzkiej licealiadzie sportowo-obronnej Sprawni jak Żołnierze, która odbyła się w 18 Białostockim Pułku Rozpoznawczym.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas I i II – w grupie dziewcząt: Natalia Pawlak, Aleksandra Dąbek, Aleksandra Dołęgowska, załoga męska to: Sebastian Jabłoński, Przemysław Porowski, Arkadiusz Łopieński. Uczniów do zawodów przygotowali – p. Wojciech Ogrodnik i p. Tomasz Grodzki.  Zawody rozpoczęły się odprawą wszystkich drużyn, następnym krokiem był tor sprawnościowy. Walka między szkołami była bardzo zacięta. Najbardziej emocjonującą konkrecją był rzut granatem. Nasz wynik był bardzo dobry.

Rekrutacja 2019 - 2020

Rekrutacja 2019 - 2020

Szkoła dla Niepodległej

Terminarz konsultacji przedmiotowych

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Jagiellończyk Press

Biblioteka szkolna