Slider
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

W tym roku, inaczej niż zwykle, przeżyliśmy uroczyste zakończenie roku szkolnego. 26 czerwca 2020 r. nie spotkaliśmy się wszyscy na hali gimnastycznej (jak to było zawsze), zobaczyliśmy się jedynie w gronie swoich koleżanek i kolegów z klasy oraz wychowawców. Po odbiór świadectw i licznych nagród przychodziliśmy w określonych godzinach, z zachowaniem środków ostrożności, w postaci maseczek ochronnych i rękawiczek jednorazowych. Ponadto, przed wejściem na halę na uczniów czekały płyny do dezynfekcji rąk.

Spotkania z wychowawcami poszczególnych klas odbywać się będą na hali sportowej z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i higieny. Wychowawcy wręczą najlepszym uczniom świadectwa oraz nagrody za najwyższe wyniki w nauce oraz 100% frekwencję.

26.06.2020r.

9.00 - klasa I A4

9.30 - klasa I B 4

10.00 – klasa I C 4

10.30 – klasa I D 4

11.30 - klasa I A

12.00 -  klasa I B

12.30 – klasa I C

13.30 -  klasa II A

14.00 – klasa II B

14.30 -  klasa II C

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom po tak trudnym i stresującym okresie ,życzymy udanych, spokojnych, zdrowych i bezpiecznych wakacji. Korzystajcie z uroków lata i pięknych okoliczności przyrody.

Aldona Dołubizno – dyrektor  oraz Dorota Grabińska - wicedyrektor

8 czerwca 2020 r. o godzinie 9.00 123 abiturientów Jagiellończyka, z zachowaniem wszystkich środków ostrożności i głowami pełnymi wiedzy, przystąpiło do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym. To dopiero początek zmagań, przed nimi jutro matematyka na poziomie podstawowym a w środę piszą egzamin z języka angielskiego.

Język polski  - 8 czerwca 2020 r.

Klasa III A – godz. 7.50

Klasa III B – godz. 8.05

Klasa III C – godz. 8.20

Klasa III D – godz. 8.35

Matematyka – 9 czerwca 2020 r.

Klasa III D – godz. 7.50

Klasa III C – godz. 8.05

Klasa III B – godz. 8.20

Klasa III A – godz. 8.35

W związku z problemami w czasie piątkowej sesji próbnych konkursów Kangur otrzymałam od organizatorów poniższy komunikat: „Przepraszamy za nieprzewidziane kłopoty z platformą dzwonek.pl w czasie piątkowej próby w kategoriach Student i Junior. Administratorzy platformy zapewniają nas, że powinno być już wszystko poprawnie. Zainteresowani uczniowie z kategorii STUDENT i JUNIOR będą mogli przetestować funkcjonowanie platformy bez konieczności ponownego zgłaszania w środę 27.05 w tych samych godzinach, tj. Student - 14:30, Junior - 16:30.”

Szkolny koordynator konkursu Kangur

A. Bielesta

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny  podjął decyzję o przeprowadzeniu konkursu zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl. Oznacza to, że będziesz mógł rozwiązać zadania dostępne na Platformie z poziomu swojego komputera domowego, ewentualnie tabletu czy telefonu, o ile będzie on połączony z Internetem. Upewnij się, że masz dostęp do odpowiedniego urządzenia, podłączonego do stałego i stabilnego łącza internetowego.

Terminarz Konkursu w zależności od kategorii:

Kategoria

Konkurs próbny

Konkurs Kangur 2020

Student

22.05.2020, godz. 14:30

28.05.2020 (czwartek), godz. 16:30

Junior

22.05.2020, godz. 16:30

29.05.2020 (piątek), godz. 16:30

Kadet

25.05.2020, godz. 14:15

02.06.2020 (wtorek), godz. 16:45

Beniamin

25.05.2020, godz. 17:15

03.06.2020 (środa), godz. 17:15

Maluch

26.05.2020, godz. 14:30

04.06.2020 (czwartek), godz. 17:00

Żaczek

26.05.2020, godz. 16:45

05.06.2020 (piątek), godz. 16:45

Uczestnicy konkursu otrzymają instrukcję logowania, loginy i hasła dostępu do Platformy dzwonek.pl od szkolnego koordynatora konkursu (za pośrednictwem nauczycieli matematyki). Instrukcja dla uczestnika konkursu,  znajduje się też na stronie https://www.kangur-mat.pl/ Pytania proszę kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolny Koordynator Konkursu Kangur Matematyczny

Sytuacja izolacji znów wydłużyła się w czasie. Nie są to okoliczności obojętne dla naszego stanu psychicznego, a w szczególności dla stanu psychicznego naszych uczniów będących w okresie adolescencji, kształtowania się własnej tożsamości, rozwoju osobowości. Ten czas powinien być dla młodych ludzi okresem pełnym pozytywnych doświadczeń z szerokim wachlarzem możliwości do eksplorowania świata zewnętrznego. Tymczasem zostały zablokowane szanse związane z realizacją podstawowych potrzeb psychologicznych jak np. potrzeba wsparcia społecznego w grupie rówieśniczej, realizowania pasji,  optymizmu i  bezpiecznego patrzenia w przyszłość. Mam tu na myśli całą populację uczniów, ale również i w szczególności tegorocznych  maturzystów. Jednakże ten niełatwy czas może być też wyzwaniem, kryzysem sytuacyjnym, który pozytywie rozwiązany doda nam mocy i siły do walki z przeciwnościami w dalszym życiu, czego serdecznie Wam Kochani Uczniowie życzę. Przypominam raz jeszcze o możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej: e-wizyty za pomocą zaszyfrowanego komunikatora internetowego (Zoom) po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie za pośrednictwem:

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. prześlę link do rozmowy.

                                                                                                       Z  wyrazami szacunku.

Małgorzata Zysik

psycholog

informuję, że do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Regulacje w tym zakresie zostały ujęte w nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Dodatkowo opublikowaliśmy dziś harmonogram egzaminów. Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. Pisemne egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca. W tym roku szkolnym nie odbędą się natomiast ustne egzaminy maturalne. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca. Proszę o zapoznanie się z komunikatami w tej sprawie oraz o przekazanie informacji nauczycielom i pracownikom Państwa placówki. Zachęcam również do śledzenia informacji publikowanych na naszej stronie internetowej www.gov.pl/edukacja. Dziękuję Państwu za wspieranie uczniów i nauczycieli oraz wszelkie wysiłki wkładane w organizację kształcenia na odległość.

Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

Załączniki:

1.     Nowelizacja rozporządzenia MEN – COViD-19 (art. 30b) 24.04

2.     Uzasadnienie do nowelizacji rozporządzenia MEN – COViD-19 (art. 30b) 24.04

3.     Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br. – komunikat MEN

4.     Harmonogram egzaminów – komunikat MEN

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.

 

Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku i potrwa do 29 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych. Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września.

Drodzy uczniowie klas III, nie tak miał wyglądać dzisiejszy dzień -miałam wręczyć Wam w otoczeniu zaproszonych gości, wychowawców, nauczycieli, koleżanek oraz kolegów świadectwa – nie wręczę. Tym niemniej napiszę Wam w wielkim skrócie to, co miałam powiedzieć w szczególnym dla nas wszystkich dniu. Spędziliście w Jagiellończyku niespełna trzy lata – lata naznaczone nauką, rozwojem, sukcesami, przyjaźniami – porażek nie było – nie przypominam sobie. Każdy z Was zostawia w tej szkole cząstkę siebie- indywidualną, jedyną w swoim rodzaju cząstkę, która pozostanie we wspomnieniach Waszych ale przede wszystkim naszych. Mam nadzieję, że daliśmy Wam oprócz wiedzy poczucie własnej wartości i świadomości, że gdziekolwiek byście się nie udali – poradzicie sobie ze wszystkim, bo możecie wszystko! Korzenie nauki i systemu wartości macie mocne- nikt Wam tego nie odbierze. Wierzę w Wasz sukces nie tylko na egzaminie maturalnym – bo zdawalność tradycyjnie 100% - ale ten życiowy i nie chodzi mi tu o pieniądze, władzę i sławę – może to też ważne ale nie najważniejsze, wierzę w Wasz sukces jako CZŁOWIEKA.

Dyrektor Szkoły – Aldona Dołubizno

 

Oczekiwanie na normalność jest bardzo męczące, a jeszcze zapewne potrwa. Z czasem prowokuje kolejne kryzysy, bo sytuacja staje się "nie do wytrzymania". Obecnie mamy do czynienia z nakładającymi się na siebie traumatycznymi zdarzeniami, często bolesna przeszłość potęguje lęk spowodowany izolacją. Przypominam o możliwości kontaktu online: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowo zachęcam do skorzystania z "Treningu Jacobsona", który został opracowany jako metoda redukująca poziom lęku. Dzięki niemu organizm łatwiej się wycisza i uspokaja, zmniejsza napięcie mięśniowe i korzystnie wpływa na układ nerwowy. Niżej przesyłam link do treningu.

https://www.youtube.com/watch?v=nohxTFjVTHU

                                                                                                                                                  Pozdrawiam

                                                                                                                                              Małgorzata Zysik

                                                                                                                                             Psycholog

Rekrutacja 2020 - 2021

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna