previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

30 listopada 2019r. uczniowie Jagiellończyka w porozumieniu z Bankiem Żywności zorganizowali przedświąteczną zbiórkę żywności. Dary, które udało się zebrać trafią do polskich rodzin z rejonu Wileńskiego na Litwie. Akcja rozpoczęła się z samego rana, kiedy to 55 wolontariuszy stawiło się w sklepach spożywczych na terenie Wysokiego Mazowieckiego oraz w budynku naszej szkoły. Nad wszystkim czuwali: p. dyrektor -Aldona Dołubizno, p. Grażyna Ogrodnik, p. Maciej Kulbabiński oraz p. Tomasz Buczyński. Uczniowie witali klientów sklepów pięknymi uśmiechami, czym zarażali do niesienia pomocy. Nie sposób było przejść obojętnie , obok młodzieży z takim zapałem.

 Zebrane produkty, dzięki p. Buczyńskiemu, p. Kulbabińskiemu i silnym chłopcom z II „b” trafiały do naszej szkoły. Tam, były rzetelnie spisywane, a następnie segregowane i pakowane do odpowiednio oznakowanych kartonów. Wolontariuszom znajdującym się w szkole towarzyszyła muzyka, która potęgowała unoszącą się w powietrzu radość z możliwości pomocy. Po podliczeniu odnotowanych produktów okazało się, że dzięki mieszkańcom naszego miasta oraz powiatu udało się zebrać ponad 1 tonę żywności! Spisaliście się na medal! Ogromne podziękowania należą się wolontariuszom i opiekunom, dzięki Wam Święta Bożego Narodzenia w wielu rodzinach staną się lepsze.

 Kamila Żochowska

Rekrutacja 2020 - 2021

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 164 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna