previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Od wielu lat tradycją liceum jest, że nasz absolwent, dr hab. Jacek Jemielity, honoruje najlepszego chemika w szkole specjalną nagrodą, jaką jest stypendium i naukowy staż wakacyjny. Zapraszamy do sprawozdania z pobytu na stypendium tegorocznej uczestniczki, uczennicy klasy 3c Moniki Murawskiej. Pamiętajcie o tym, że to Wy za rok możecie ubiegać się o taką nagrodę. 

WAKACYJNY STAŻ W CENTRUM NOWYCH TECHNOLOGII Pomimo trwającego już dwa tygodnie roku szkolnego większość uczniów wciąż myśli o wakacjach. W lipcu bieżącego roku miałam szansę uczestniczyć w dwutygodniowych, wakacyjnych warsztatach odbywających się na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Centrum Nowych Technologii. Zajęcia obejmowały pracę w laboratorium  na wydziale fizyki i dotyczyły zagadnień z chemii fizycznej. Pieczę nad całym stażem sprawował prof. hab. Jacek Jemielity.

 Głównym tematem zajęć było preparowanie fluorescencyjnych związków oraz przeprowadzanie szeregu badań na otrzymanych produktach. Ciekawym doświadczeniem było również  wysłuchanie w języku angielskim prezentacji przygotowanych przez pracowników laboratorium.Udział w stażu był nie tylko wspaniałym doświadczeniem, ale również niezapomnianą przygodą. Poznałam wielu ciekawych ludzi, którzy na co dzień zajmują się chemią fizyczną oraz nauczyłam się wielu rzeczy, które, mam nadzieję, przydadzą mi się na studiach.

Monika  Murawska

Rekrutacja 2020 - 2021

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna