previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda dzień w idealnej szkole? Uczniowie, którzy uczestniczyli w dniu otwartym  w „Jagiellończyku” - 21 maja 2019r.- mogli się o tym przekonać. Na początku wszyscy zebraliśmy się na hali sportowej, gdzie Pani Dyrektor Aldona Dołubizno przedstawiła przybyłym gościom, na jakich profilach mają możliwość rozwijać swoje pasje i zainteresowania, jakie kierunki studiów wybierają absolwenci naszego liceum kształcąc się na najlepszych uczelniach w kraju. Pani Dyrektor wspomniała również, że nasza szkoła potrafi połączyć rozrywkę z nauką, co doskonale odzwierciedla  100% zdawalności matur. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Ryszard Łukasz Flanc, który przybliżył uczniom jak wygląda nauka w naszej szkole i zapewnił, że młodzież spędzi tutaj najlepsze lata swojego życia. Po wystąpieniach dyrekcji, uczniowie zaprezentowali to, co dla nich najważniejsze i zachęcali młodszych kolegów , by tak jak oni dokonali właściwego wyboru.

 Nie zabrakło również pięknego śpiewu, tańca, pokazu magii czy konkursów z nagrodami, nad czym czuwały opiekunki Samorządu Uczniowskiego – p. Ewelina Dąbrowska i p. Marzanna Kisielewska.  Przewodniczący SU - Tomasz Choiński, podczas krótkiej prezentacji przedstawił w jakie akcje angażują się uczniowie „Jagiellończyka” i jakie wydarzenia odbywają się w naszej szkole. Po części, która odbywała się na hali, uczniowie zostali podzieleni na kilka grup i mogli przeżyć dzień w idealnej szkole. Nasi goście mieli możliwość odwiedzenia klas, gdzie odbywały się krótkie lekcje z takich przedmiotów jak: język  polski, chemia, geografia, niemiecki, angielski, biologia, fizyka, informatyka  czy historia. Ponadto uczniowie mogli odwiedzić bibliotekę oraz salę muzyczną. Mogłoby się wydawać, że był to zwykły dzień. Jednak wszyscy uczestnicy z ogromnym zainteresowaniem angażowali się we wszystkie zajęcia, prowadzone w klasach i wciąż było im mało. Podczas trwania dnia otwartego uczniowie mieli możliwość poczęstowania się słodkościami ze stolików tematycznych, które wypiekali uczniowie każdego profilu oraz frytkami, które przygotowały nasze kochane panie kucharki. Cały dzień dodatkowo umilała muzyka, a po przybyłych gościach było widać, że nie żałują czasu spędzonego w murach naszej szkoły. Mamy nadzieję, że każdy z nich znalazł coś dla siebie i liczymy, że spotkamy się ponownie we wrześniu. Zapraszamy!

 

Rekrutacja 2020 - 2021

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna