previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

6 kwietnia 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim odbył się wojewódzki finał Ogólnopolskiej Olimpiady Ekologicznej, której partnerem jest Toyota Motor Poland. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III C Anna Motybel, przygotowana pod kierunkiem Pani Profesor Grażyny Ogrodnik. Konkurs rozpoczął się od rozwiązania testu składającego się z 50 pytań. Zakres wymaganej wiedzy obejmował m.in. ekologię, ochronę środowiska, zdrowie i żywienie oraz aktualne zagadnienia społeczno - gospodarcze. W czasie oczekiwania na wyniki, uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu Pana Doktora Pawła Sowy - wykładowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, pt.: "Zdrowe miasta XXI wieku - fantazja czy rzeczywistość?" 

Następnie nadszedł czas na ogłoszenie wyników testu pisemnego. Z 68 osób tylko dwanaścioro zakwalifikowało się do ścisłego finału, w tym również Ania. Ta część konkursu miała formę ustnej wypowiedzi. Każdy z uczestników finału losował zestaw sześciu pytań, na które miał udzielić odpowiedzi w określonym czasie. Odpowiedzi oceniała komisja składająca się m.in. z przedstawicieli Parków Narodowych i Krajobrazowych z obszaru naszego województwa, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Po zsumowaniu wyników, nasza uczennica uplasowała się na wysokiej, piątej pozycji. Dzięki temu będzie reprezentować nasze województwo i naszą szkołę na finale krajowym Olimpiady.

Rekrutacja 2020 - 2021

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 209 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna