Slider
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w projekcie „Lekcje z ZUS”. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej . Realizując projekt Pani Halina Kietlińska przeprowadziła cykl 4 zajęć z zakresu ubezpieczeń społecznych z wykorzystaniem materiałów przygotowanych przez ZUS, w formie książek z ćwiczeniami oraz prezentacji multimedialnych i filmów video. Lekcje obejmowały następujące zagadnienia: Lekcja 1: Świadomy zawsze ubezpieczony (historia ubezpieczeń, istota ubezpieczeń, dlaczego ubezpieczenia społeczne są obowiązkowe, rola i zadania ZUS).

Lekcja 2: Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki (czym są ubezpieczenia społeczne, rodzaje ubezpieczeń społecznych, świadczenia z ubezpieczeń społecznych, niepełnosprawność a niezdolność do pracy). Lekcja 3: Emerytura – twoja przyszłość w Twoich rękach (polski system emerytalny, zasada solidaryzmu społecznego, reforma 1999 roku, podwyższenie wieku emerytalnego). Lekcja 4: e-ZUS, czyli firma pod ręką (rejestracja firmy w ZUS, ubezpieczenia obowiązkowe i dobrowolne, zasady rozliczania składek na ubezpieczenie społeczne, e-ZUS dla przedsiębiorczych – praktyczne narzędzie dla osób podejmujących własną działalność). Sprawdzeniem zdobytej wiedzy był udział w Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach. Możemy się pochwalić sporym sukcesem zakwalifikowaliśmy się do etapu wojewódzkiego. Etap ten odbył się w dniu 15.03.2019 roku w siedzibie ZUS w Białymstoku. Naszą szkołę reprezentowali : Sylwia Stypułkowska, Karol Michalski i Julian Wyszyński. Nasi przedstawiciele dobrze poradzili sobie z testem ,  ale zmuszeni byli uznać zwycięstwo swoich kolegów i koleżanek z innych szkół . No cóż tym razem nie zwyciężyliśmy , jednak zdobyliśmy ogromny pakiet wiedzy, która z pewnością przyda nam się w życiu.

Rekrutacja 2020 - 2021

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 249 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna