previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Jednym z wielu ważnych wydarzeń państwa polskiego są dzieje Żołnierzy Wyklętych. W tym roku, 1 marca obchodziliśmy po raz dziewiąty Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Jagiellończyka odbył się apel pod hasłem „Oni walczyli za Niepodległą Polskę”. W uroczystości wzięli udział Dyrektor Szkoły Ryszard Łukasz Flanc, grono pedagogiczne i uczniowie naszego liceum. Z uwagi na szacunek należny Wyklętym wszyscy ubrani byli w stroje galowe. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klas: 1a, 1b, 1c, 2a, 2b i 3a pod kierunkiem p. Tomasza Ostrowskiego.

 Dyrektor szkoły rozpoczął apel witając wszystkich przybyłych przypomniał, że w naszym liceum co roku obchodzimy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Następnie oddał głos dla pana Tomasza Ostrowskiego, który wprowadził nas w tematykę tamtych czasów. Młodzież swoim przepięknym śpiewem i wspaniałą recytacją oraz grą na muzycznym instrumencie przeniosła wszystkich w czasy powstania warszawskiego i okres pierwszych lat tuż po II wojnie światowej, pieśni przeplatała wzruszająca poezja, oddająca głębię tragedii Polaków walczących w obronie wolnej i niepodległej Ojczyzny. Mamy nadzieję, że Ci, którzy oddawali życie w obronie Polski, na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Rekrutacja 2020 - 2021

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna