previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

W dniu 11. 12. 2018 r. naszą szkołę odwiedzili uczniowie kl. 3b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem. Mali goście przybyli do nas ze swoją wychowawczynią p. Danutą Sitarską i jedną z mam p. Anną Osuchowski. W murach Jagiellończyka przywitali ich dyrektor szkoły Ryszard Ł. Flanc i p. Agnieszka Roszkowska-Bogucka. Wycieczkę po szkole uczniowie rozpoczęli od sali muzycznej, a następnie udali się do pracowni chemicznej. Tam p. Marzanna Kisielewska z dwiema uczennicami, Moniką Murawską i Emilią Kujawa, pokazała dzieciom „magiczną ciecz”. Mali chemicy mogli wlać ją do różnych roztworów.

 Dzięki temu zabarwiły się one na różne kolory. Na koniec okazało się, że kolby z barwnymi roztworami utworzyły tęczę. P. Agnieszka Roszkowska-Bogucka oprowadziła wycieczkę po szkole oraz zabrała dzieci do sali historycznej. Tam dzieci uczestniczyły w krótkiej lekcji historii i rozwiązywały zagadki, oczywiście historyczne. Muszę przyznać, że nasi goście wykazali się dużą wiedzą z zakresu dziejów państwa polskiego. Ostatni przystanek wycieczki, to sala języka angielskiego. Na żądnych wiedzy trzecioklasistów czekały tam zagadki i gry anglojęzyczne, które przygotowała dla nich p. Urszula Mioduszewska. Zabawie z tablicą interaktywną nie było końca. Sprawiła naszym gościom niemałą frajdę i dostarczyła wielu emocji. Niestety wszystko, co fajne musi się kiedyś skończyć. Po bardzo miłym pożegnaniu nasi mali goście w dobrych humorach opuścili mury Jagiellończyka. Zapraszamy kolejnych chętnych uczniów do odwiedzin w naszej szkole.

Agnieszka Roszkowska-Bogucka

 

Rekrutacja 2020 - 2021

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna