22.11.2018 uczniowie klasy IA i IB wraz z opiekunami: p. Aldoną Dołubizno, Tomaszem Ostrowskim i Cezarym Tkaczem odbyli wyjazd edukacyjny do Warszawy. Młodzież dzięki urozmaiconemu programowi wyjazdu zyskała możliwość poznania historii warszawskiej Starówki , przybliżenia treści o tematyce 20-lecia międzywojennego oraz wizyty w  teatrze muzycznym „Roma”, w którym obejrzała musical „Piloci”.

Niezwykły spacer

Pierwszym przystankiem wycieczki był spacer po Starówce.  W trakcie przechadzki ulicami Starego Miasta młodzież wykonała pamiątkowe zdjęcia oraz z zachwytem w piersiach podziwiała jeden z najbardziej unikatowych zabytków na mapie Warszawy jakim jest Zamek Królewski.

Sztuka „od kuchni”

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Narodowe. Klasy zostały podzielone na dwie grupy. Lekcja muzealna I grupy dotyczyła „Kontrastów dwudziestolecia”, zaś II grupy „Młoda Polska -artystyczna różnorodność”. Dzięki przewodnikom mogliśmy dowiedzieć się bardzo ciekawych rzeczy dotyczących sztuki XX wieku.

Spacerując korytarzami Muzeum Narodowego  podziwialiśmy najwybitniejsze dzieła polskich artystów takich jak Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego.

Emocjonalne zakończenie

Na zakończenie wyjazdu w naszym planie wycieczki był spektakl w teatrze Roma. Musical, który mieliśmy obejrzeć był jednym z najlepszym momentów wyjazdu. Nikt nie miał pojęcia czego tak naprawdę możemy się spodziewać. Spektakl miał na celu pokazanie ludzi, którym bardzo wiele zawdzięczamy. Przedstawienie nosiło tytuł ,,Piloci” sama nazwa zdradzała już wiele, ale to co ujrzeliśmy na scenie było czymśo wiele lepszym. Historia pokazywała prawdziwą miłość, jak i walkę o to co jest w życiu najważniejsze - o swoją ojczyznę. Tego występu nie da się opisać słowami, Całe widowisko zachwycało partiami wokalnymi. Reszty dopełniała wspaniała scenografia.

Z całą pewnością czwartkowy wyjazd należy zaliczyć do udanych.Do domu wróciliśmy w nocy, zmęczeni ale pełni wrażeń i nowych doświadczeń.

 

Jakub Kwiatkowski IA

Amelia Dominiak IA

Aleksandra Dąbrowska IA

Klaudia Andrzejewska IA