9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel rozpoczęło wystąpienie Dyrektora Szkoły - Ryszarda Łukasza Flanca, który odczytał list dotyczący obchodzonej uroczystości oraz powitał przybyłych gości. Przypomniał o akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. ,,Rekord dla Niepodległej”, w którym nasza szkoła uczestniczyła. Zgodnie z planem, równo jedenaście minut później zostały odśpiewane wszystkie cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

 Następną częścią spotkania było krótkie wystąpienie p. Tomasza Ostrowskiego, który przybliżył zebranym szczegóły wydarzeń sprzed 100 lat. Obchody Święta Niepodległości nie mogłyby się odbyć bez części artystycznej w wykonaniu uczniów przygotowanych przez p. Agnieszkę Roszkowską – Bogucką oraz p. Urszulę Piekutowską. Ważnym elementem wystąpienia był także chór szkolny pod przewodnictwem p. Anny Sienkiewicz, który zaprezentował takie utwory jak: „ Niepodległa” czy „ Przybyli ułani pod okienko”. Całości dopełniła klasyczna dekoracja w wykonaniu P. Joanny Piekutowskiej oraz p. Marzanny Kisielewskiej.

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna