Slider
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

8 października 2018 r. w siedzibie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu   „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych”, który przygotowany został z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Projekt realizowany był przez Wojewodę Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. W konkursie wzięło udział 131 szkół i przedszkoli z województwa podlaskiego. Podczas uroczystości podsumowania 10 szkół i przedszkoli otrzymało nagrody, a 20 szkół i przedszkoli wyróżnienie. Nie mogło tam zabraknąć również naszego Liceum, którego społeczność  z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem realizowała założenia konkursu. Szczególny udział w przedsięwzięciu miały uczennice naszej szkoły: Gabriela Biała, Saosan Joubar i Daria Kamińska, pod patronatem dyrektora Ryszarda Łukasza Flanca i opieką p. Marzanny Kisielewskiej, p. Joanny Piekutowskiej oraz p. Jacka Gierałtowskiego.

 W ramach konkursu szkoła organizowała wiele patriotycznych apeli, został także przygotowany banner, który w pełni jest projektem niezastąpionej pani Joanny Piekutowskiej. Pod czujnym okiem p. Kisielewskiej urządzono szczególne miejsce Ojców Niepodległej - na głównym korytarzu naszego liceum.  Zostaliśmy wyróżnieni i nagrodzeni pamiątkowymi grawertonami oraz okolicznościowym wydaniem, zawierającym zdjęcia nagrodzonych działań zrealizowanych podczas konkursu,  jak również śpiewnikami pieśni patriotycznych wydanych w ramach projektu. Cieszymy się, iż nasze działania zostały zauważone i docenione w tak szczególnym roku , gdzie patriotyzm jest wartością nadrzędną.

 

Rekrutacja 2020 - 2021

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 301 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna