Slider
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

22 czerwca 2018 roku o godzinie 10.00 w Jagiellończyku zabrzmiał  dzwonek, który oznajmił koniec roku szkolnego 2017/2018. Na hali sportowej naszego liceum zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście: ks. proboszcz parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła - E. Łapiński,  starszy brygadier mgr inż. A. Koc - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, p. W. Sienicki– przewodniczący Rady Rodziców, p. M. Majewska – skarbnik Rady Rodziców. Jak  zwykle nie zapomnieli o nas nauczyciele emerytowani, którzy niezawodnie towarzyszą podczas  szkolnych uroczystości. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego,  głos zabrała p. wicedyrektor A. Dołubizno, która życzyła uczniom i nauczycielom udanych wakacji. Następnie dyrektor szkoły p. R. Flanc powitał zebranych, podziękował pani wicedyrektor, pedagogom, pracownikom obsługi i uczniom za kolejny wspólny rok pracy. Powiedział, że kończący się rok był bardzo dobry o czym świadczą przede wszystkim wyniki. Wielu uczniów Jagiellończyka osiągnęło wysokie noty w różnorodnych olimpiadach i konkursach na szczeblu krajowym uzyskując tytuły laureata i finalisty.

 Do Stypendium Starosty Powiatu Wysokomazowieckiego wytypowano 29 uczniów. Na koniec życzył wszystkim dobrego i zasłużonego wypoczynku. Po przemówieniach nadszedł czas na wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i 100% frekwencję. W tym roku 49 licealistów otrzymało upragniony pasek na świadectwie, w klasie II B było ich 18 (połowa klasy!). Wśród nagrodzonych znaleźli się również finaliści zmagań Szkolnego Konkursu Poliglota, którzy wykazali się świetną znajomością języka angielskiego i języka rosyjskiego lub niemieckiego. Daria Kamińska z I A otrzymała nagrodę rzeczową – drukarkę za  wygrany  konkurs na logo szkoły. Tradycją w naszej szkole jest wręczenie pucharu i dyplomu dla „Super Klasy”, które przyznaje Samorząd Uczniowski. Tytułem tym została uhonorowano klasę  II A p. M. Kamińskiej – Pliszki, zaś klasa I B p. M. Kisielewskiej  otrzymała nagrodę finansową za najwyższą frekwencję, ufundowaną przez Radę Rodziców. Gratulujemy kolegom i wychowawczyniom tak zaszczytnych wyróżnień i nagród. W dalszym toku uroczystości głos zabrali zaproszeni goście: ks. E. Łapiński,  w swoim wystąpieniu życzył przede wszystkim dobrego wypoczynku, podkreślił wagę pracy nauczyciela jak i zaangażowanie u proces nauczania uczniów. Następnie głos zabrał p. w. Sienicki, który podziękował dyrekcji, nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za całoroczną pacę, a uczniom pogratulował sukcesów i również życzył miłych wakacji.  Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Saosan Joubar także  nie zapomniała o tym, aby kilka serdecznych słów skierować do zebranych. Po części oficjalnej nadszedł czas na występ artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Urszuli Mioduszewskiej. Zebrani mogli wysłuchać pięknego koncertu życzeń z wzruszającą oprawą muzyczną. Uroczystość zakończyła się spotkaniami licealistów z wychowawcami w klasach. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych wrażeń, bezpiecznego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do szkoły.  

Rekrutacja 2020 - 2021

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna