Slider
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Dnia 19 maja 2018 roku w Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie odbył się finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego Jan Paweł II – Pielgrzym pokoju. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych reprezentowały dwie uczennice – Aleksandra Grodzka oraz Sylwia Stypułkowska z klasy II B. Głównym celem współzawodnictwa było rozpowszechnianie wiedzy o życiu papieża Jana Pawła II oraz popularyzacja jego filozofii i pracy twórczej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs przebiegał w czterech etapach. Dwa pierwsze etapy polegały na rozwiązaniu w określonym czasie internetowego testu, który składał się z pytań dotyczących czasów młodości, posługi kapłańskiej oraz pontyfikatu Karola Wojtyły. Trzeci etap wymagał przygotowania eseju na jeden z trzech tematów wskazanych przez Komisję:

1. Jaką receptę na zbudowanie pokoju na świecie dał Jan Paweł II w swych orędziach na Światowe Dni Pokoju (1 stycznia)?

2. Nie ma pokoju bez sprawiedliwości i nie ma sprawiedliwości bez przebaczenia - jak rozumiesz aktualność tych słów Jana Pawła II dla budowania pokoju społecznego i osobistego?

3. Jakie działania i postawy Jana Pawła II najbardziej przyczyniły się – Twoim zdaniem - do nazwania Go „pielgrzymem pokoju”?

Do ostatniego, finałowego etapu, który polegał na ustnej obronie pracy zakwalifikowała się Aleksandra Grodzka. Po przesłuchaniu reszty uczestników, ogłoszono wyniki klasyfikacji. Na ostateczną ocenę każdego uczestnika współzawodnictwa składały się punkty otrzymane w poprzednich etapach konkursu z następującą wagą: 50% oceny z IV etapu (obrona ustna), 20% oceny z III etapu (esej) oraz 30% oceny z II etapu (quiz wiedzowy). Laureatką, zdobywając pierwsze miejsce, została Aleksandra Grodzka, natomiast Sylwia Stypułkowska zdobyła tytuł finalisty z wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy uczennicom.

Rekrutacja 2020 - 2021

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna