25 kwietnia 2018 w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku odbył się II etap Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Armii Krajowej. Wśród 18 uczestników wyłonionych wcześniej w eliminacjach pisemnych była trójka przedstawicieli naszej szkoły: Adam Lipski z I C, Jakub Żochowski z II A i Karol Kaczyński z III A.  Uczestnicy finałów odpowiadali na trzy pytania przed komisją, w której zasiadali: kpt. Czesław Chociej, prezes Oddziału Światowego Związku Żołnierzy AK w Białymstoku, mgr. inż. Józef Sokolik - Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem, Bogusław Łabędzki - pracownik Oddziału IPN w Białymstoku, Paweł Kalisz - ekspert z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku. Ostatecznie komisja wyłoniła laureatów i pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły Karol Kaczyński z klasy III A, którego opiekunem był Tomasz Ostrowski. Pozostałe miejsca premiowane nagrodami zajęli uczniowie min z ZSZ w Wysokiem Mazowieckiem, Białegostoku i Suwałk. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i w ramach wyróżnienia w czerwcu będą uczestniczyć w wycieczce do Gdańska . Opiekunami uczniów startujących w finale byli: p. Agnieszka Roszkowska – Bogucka i p. Tomasz Ostrowski. Karolowi gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym.

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna