Slider
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Dnia 25 kwietnia 2018r. młodzież  naszej szkoły z kl. IA, IC ,IDi IIIA pod opieką p. Agnieszki Mystkowskiej brała udział w Dniu Otwartym Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej na Uniwersytecie w Białymstoku. W programie spotkania była prezentacja instytutu, wręczenie  dyplomów i nagród laureatom zawodów II stopnia  Olimpiady Języka Rosyjskiego w Okręgu Podlaskim , a  także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Rosja jest piękna”.W tym roku po raz pierwszy do konkursu zostali zaproszeni uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego .Konkurs adresowany był nie tylko do uczniów szczególnie utalentowanych językowo ,ale również wyykazujących  się zdolnościami manualnymi.

 Spośród 60 prac nagrodzono 11, a wśród nagrodzonych znalazła się praca pt."Portret Piotra Czajkowskiego" autorstwa naszej uczennicy kl. IA Karoliny Sokołowskiej.Karolina za wyróżnienie otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową. Serdecznie gratulujemy! Uroczystość uświetnił koncert piosenki wschodniosłowiańskiej  w wykonaniu studentów filologii rosyjskiej  Uniwersytetu w Białymstoku . Wysłuchaliśmy piosenek w języku rosyjskim , białoruskim i ukraińskim.  Następnie uczniowie wzięli udział w "Spotkaniu z językiem i kulturą rosyjską" w zabawie z nagrodami "Familiada".Nasza drużyna , którą nazwaliśmy "Jagiellończyk "zwyciężyła ,a  uczestnicy otrzymali drobne upominki. Miło spędziliśmy czas i sprawdziliśmy swoją wiedzę na temat kultury i tradycji rosyjskiej,swoją znajomość języka rosyjskiego.

Agnieszka Mystkowska

Rekrutacja 2020 - 2021

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna