Dnia 22.02.2018r. 70 utalentowanych artystycznie uczniów odebrało Stypendia Marszałka Województwa Podlaskiego w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Laureatką stypendium została uczennica naszej szkoły Weronika Ostrowska z klasy IIIC. Ze względu na przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uroczysta gala nosiła nazwę ''Podlaskie Talenty dla Niepodległej '' . Marszałek Jerzy Leszczyński i wicemarszałek Maciej Żywno wręczali stypendystom certyfikaty otrzymania  stypendiów w trzech turach, a każda z nich była poprzedzona prezentacjami stypendystów. Opiekę nad wyróżnionymi sprawowała Pani Helena Marcinkiewicz , która pomagała młodzieży podczas internetowego tworzenia scenariusza na tak ważną dla nich galę.

 Niestety nie każdy mógł zaprezentować gościom swój talent podczas występu ze względu na limit czasowy. Naszej uczennicy się udało i Weronika mogła zaśpiewać dla tak licznej publiczności. Nasza stypendystka zaśpiewała tuż po drugiej turze rozdania stypendiów piosenkę " Lot orłów przerwany we mgle", do której słowa napisał pochodzący z naszego miasta Andrzej Janeczko . Po uroczystej gali marszałkowie, pani Helena oraz stypendyści i ich opiekunowie udali się na sesję zdjęciową na główne schody opery. Mamy nadzieję , że nasza uczennica na długo zapamięta tak ważne wydarzenie.  W czasie gali uczennicy towarzyszyli:  Mama Weroniki i dyrektor LO p. Ryszard Flanc.  Gratulujemy Weronice i życzymy jej jak najwięcej takich sukcesów.

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna