W dniu 02 grudnia 2017 r. w naszym mieście odbyła się bożonarodzeniowa zbiórka żywności.  Akcja prowadzona była w 6 sklepach. W akcji wzięło udział 53 członków Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Eweliny Dąbrowskiej i p. Krzysztofa Grabowskiego. Członkowie SU zbierali żywność w sklepach na terenie naszego miasta w godzinach 8:00 – 14:00. Według ustalonego wcześniej harmonogramu, w każdym ze sklepów żywność była zbierana przez dwóch wolontariuszy w czasie 2 godzin. Po każdej zmianie zebrane produkty były transportowane do szkoły. Tam wyznaczeni członkowie Samorządu Uczniowskiego segregowali i pakowali produkty. Dzięki ofiarności  społeczeństwa i zaangażowaniu wolontariuszy uczniowie naszego liceum zebrali prawie 947,04 kg artykułów spożywczych i środków czystości. Zebrane od darczyńców produkty trafią do polskich rodzin mieszkających na Litwie.

 

 

 

 

 

Nazwa produktu

Ilość zebrana w kg

kawa, herbata

5,90

płatki, musli

8,40

czekolada, słodycze

78,45

mleko

1,00

mąka

205,50

makaron

153,30

oleje

112,00

cukier

282,50

przetwory z owoców

14,40

przetwory z warzyw

22,60

konserwy rybne

5,65

konserwy mięsne

37,50

napoje

15,00

środki czystości

4,84

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich darczyńców oraz osób zaangażowanych w to szlachetne przedsięwzięcie. Mamy nadzieję, że za rok także uda się zorganizować taką akcję i uzyskać równie imponujący wynik.

 

 

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna