Dnia 23 listopada w naszym  liceum odbył się po raz pierwszy ( jeśli mnie pamięć nie myli ) Dzień Licealisty. Brzmi fajnie prawda?  Tak właśnie było. Pewnie nieobecni oraz wszyscy, którzy z różnych powodów się zakręcili i coś im umknęło  chcieliby wiedzieć co tak naprawdę kryje się pod tym wyrażeniem. W naszej szkole była to możliwie najlepsza i najzabawniejsza jego wersja. Tego dnia uczniowie zamienili się rolami z nauczycielami. To społeczność uczniowska rządziła.  W każdej klasie spisano się na medal, pomysłów była niezliczona ilość. Przeprowadzane lekcje poczynając od religii na fizyce kończąc, były tak różnorodne, jak nigdy. 

Nauczyciele także wykazali dużą cierpliwość i tolerancję dla przekazywanych treści,  nikt by o to ich nie podejrzewał, ale bardzo dobrze naśladowali uczniów ( mogliby spokojnie być świetnymi aktorami). Jednak nie ma co się oszukiwać, jest dobrze tak jak jest. Niech więc uczniowie zostaną uczniami, a nauczyciele nauczycielami. Jeśli myślicie, że to koniec to jesteście w błędzie, bo to dopiero początek. Co lubi najbardziej dzisiejsza młodzież? Oczywiście, że jedzenie, a w szczególności słodycze.  Wychodząc naprzeciw (czego się nie robi dla wspaniałych uczniów?) można było kupić  „coś na poprawę humoru” – były to przeróżne ciasta, ciasteczka, babeczki… i to wszystko przygotowane przez tę uzdolnioną kulinarnie część Jagiellończyka. Mówiąc o talentach Jagiellończyka nie można zapomnieć o plebiscycie, który miał miejsce właśnie tego dnia. Krótko mówiąc nagrodzeni w różnych kategoriach zostali najlepsi z najlepszych! W czwartek odbyło się głosowanie, ( żeby nie było, każdy miał prawo głosu), a w piątek po opadnięciu emocji nastąpiło uroczyste wręczenie. Na „ Oskary”, złotą koronę i uścisk Przewodniczącej zasłużyli…

Arystoteles – Aleksandra Grodzka

Top Modelka  - Edyta Dąbrowska

Mister – Wojciech Paprocki

Herkules  – Jakub Bogucki

Epikur – Gabriela Saniewska

Anioł – Weronika Gawęda

Shakespeare – Wiktoria Mruszczyk

Gama – Gabriela Biała

Działacz – Saosana Joubar

Poliglota – Wiktoria Korszlak

Agustin Egurrola  - Magdalena Zawistowska

Mamy nadzieję, że każdy wie kim jest Arystoteles, Epikur, Shakespeare, itd. Jeśli nie to odsyłamy do Wujka Google i cioci Wikipedii. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, rozwijajcie swoje pasje i  umiejętności. Jednak pamiętajcie! Każdy z Was jest wyjątkowy, piękny, czy też uzdolniony muzycznie, tylko na swój sposób. Jeśli nie zostaliście wybrani, to naprawdę nie znaczy, że macie czuć się gorsi. Ten dzień z pewnością można zaliczyć do udanych, w naszej szkole coraz więcej jest takich wydarzeń, za co bardzo jesteśmy wdzięczni.

 

Rekrutacja 2019 - 2020

Rekrutacja 2019 - 2020

Szkoła dla Niepodległej

Terminarz konsultacji przedmiotowych

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Jagiellończyk Press

Biblioteka szkolna