Od września w naszej szkole realizowany jest projekt pt. „Społecznie świadomy i bezpieczny uczeń”, który współfinansuje Wojewoda Podlaski w ramach narodowego programu Bezpieczna+. W ramach zaplanowanych działań uczniowie klas II i III uczestniczą w warsztatach świadomości językowej oraz warsztatach komunikacji interpersonalnej. Odwiedzą też różne instytucje i zakłady pracy, aby poznać zasady ich funkcjonowania oraz wymagania rynku pracy.

Wizyty w ramach projektu „Społecznie świadomy i bezpieczny uczeń”

W ramach realizowanych działań młodzież odwiedziła liczne instytucje, urzędy i firmy działające na terenie miasta Wysokie Mazowieckie.

W listopadzie i grudniu 2017 r. uczniowie klas II i III wraz z opiekunami odbyli wyjścia do 12 placówek.  Odwiedzili: Bank Spółdzielczy i nowoczesny bankomat na ul. Białostockiej, Urząd Miasta, biuro Rzecznika Praw Konsumenta, Komendę Policji, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, placówkę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, oddziały KRUS i ZUS, Biuro Ubezpieczeń Progress, firmy - Ceramik i Gama Group.

Realizacja tego zadania zakładała stworzenie uczniom szansy pierwszego kontaktu z  tymi elementami rzeczywistości społecznej, których - będąc młodymi ludźmi - nie mają możliwości jeszcze znać, bo po prostu  nie są jeszcze dorosłymi.

I tak młodzież naszej szkoły:

·       zapoznała się z profilami działalności konkretnych instytucji, rodzajem spraw, którymi się zajmują,

·       dowiedziała się jak prawidłowo reagować w sytuacjach zdarzeń wymagających udzielenia pomocy oraz w jaki sposób skutecznie zgłaszać takie wydarzenia,

·       jest świadoma praw konsumenta i zakresu pomocy rzecznika praw konsumenta,

·       wie, gdzie i jakie sprawy prowadzą poszczególne wydziały miejskiego urzędu oraz czym jest i jak działa e-urząd,

·       zna korzyści i zasady zakładania profilu na Platformie Usług Elektronicznych,

·       poznała sposób działania, zasady współpracy i rodzaje świadczonych usług w prywatnej firmie Ceramik,

·       poznała lokalną firmę Gama Group, jej działalność na rynku światowym oraz dowiedziała się, jak ważna jest kreatywność i solidne wykształcenie (firma zatrudnia specjalistów inżynierów).

 

Zapraszamy do obejrzenie zdjęć ze zrealizowanych wizyt.

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna