Dnia 5.12.2015r. na Uniwersytecie Białostockim odbył się finał olimpiady „Tradycje powstań narodowowyzwoleńczych na Podlasiu 1794 – 1945”. Do tego etapu zakwalifikowało się siedmioro uczniów naszej szkoły: Joanna Płońska, Natalia Oleszczuk, Artur Pabich, Katarzyna Krakówko,Ewelina Kulesza, Andżelika Piekarska, Gabriela Przychodzeń.Zmagania finałowe składały się z dwóch części. Pierwszą był trzydziestominutowy test składający się z 30 szczegółowych pytań. Podczas gdy komisja sprawdzała testy, uczestnicy zwiedzili ekspozycję Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku oraz wysłuchali wykładu o historii oświaty w Białymstoku. Następnie nadszedł czas na ogłoszenie listy dziesięciu najlepszych osób zakwalifikowanych do drugiej, ustnej części konkursu.

 W tym gronie znalazły się dwie uczennice naszego liceum: Natalia Oleszczuk i Gabriela Przychodzeń. Po wylosowaniu i odczytaniu pytań finaliści mieli 5 minut na przygotowanie się do odpowiedzi. Zagadnienia dotyczyły stanów administracyjno-prawnych poszczególnych obwodów, działań organizacji wojskowych oraz przyczyn i skutków bitew stoczonych na Podlasiu. Walka o miejsca na liście laureatów była wyrównana i stała na bardzo wysokim poziomie.  Po egzaminie ustnym ogłoszono zwycięzców olimpiady. Natalia Oleszczuk zajęła miejsce VIII a Gabriela Przychodzeń miejsce IX. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy obejrzeli wytęp chóru z XI LO w Białymstoku. Opiekę nad uczniami sprawowali p. Tomasz Ostrowski, Wojciech Wyszomirski i Emil Trzeszczkowski. Uczniom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Natalia Oleszczuk

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna