Dnia 28 maja 2015r. w auli Szkół Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży odbyła się uroczysta gala podsumowująca VII edycję Diecezjalnego Konkursu "Święci i bohaterowie Ziemi Łomżyńskiej", który w tym roku przebiegł pod hasłem "Święci świadkami prawdy". Celem konkursu było przybliżenie młodzieży postaci świętych i bohaterów. Wśród gości zaproszonych na galę finałową znaleźli się m.in. ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski, ksiądz Biskup senior Stanisław Stefanek, a także uczestnicy wraz z opiekunami.

- Szkoły w których odbywają się te finałowe spotkania mają za patrona Prymasa Tysiąclecia. Dzień jego odejścia do wieczności, traktują te szkoły, jako swoje święto patronalne. To sięga do starej i bardzo prostej prawdy teologicznej, że człowiek umierając, rodzi się nie tylko do nowego życia ale i do wiecznego życia – mówił podczas konkursu Biskup senior Stanisław Stefanek.

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z diecezji łomżyńskiej. Reprezentantki z naszego liceum zostały nagrodzone w następujących kategoriach:
-plastyczna:

Włostowska Klaudia IB- I miejsce

Łuniewska Ewelina IB- II miejsce
-multimedialna:
Sienicka Kamila IIA- I miejsce

Tkacz Agnieszka IIA- wyróżnienie

W trakcie ogłoszenia wyników zaprezentowane zostały wiersze napisane przez uczestników kategorii literackiej, prezentacja multimedialna oraz utwory muzyczne dotyczące bohaterów diecezji.

 

Ewelina Łuniewska

Klaudia Włostowska

Agnieszka Tkacz

Ewelina Łuniewska

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 188 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna