21 XI 2014 roku, decyzją Komitetu Okręgowego Województwa Podlaskiego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach, dwie uczennice naszego liceum zostały zakwalifikowane do dalszego etapu zmagań. Agnieszka Tkacz i Kamila Wnorowska (obie z kasy IIA), pod opieką nauczycieli – p. Bożeny Jankowskiej oraz p. Jacka Gierałtowskiego, napisały eseje. Agnieszka próbowała dociec, kim jest dziennikarz – idolem, celebrytą, autorytetem, zaś Kamila, czy jest to zawód, czy może powołanie? Ich prace zyskały uznanie komisji konkursowej i stały się „przepustką” do II etapu (okręgowego). Odbył się on 12 XII 2014 roku w siedzibie Uniwersytetu w Białymstoku.

 Uczestnicy rozwiązywali test, dotyczący historii mediów, ich funkcjonowania, struktury systemu medialnego i wielu innych, bardzo zróżnicowanych zagadnień. Reprezentantkom naszej szkoły nie udało się znaleźć w gronie 10 laureatów, zakwalifikowanych do etapu centralnego, ale zgodnie zadeklarowały swój udział w kolejnej edycji konkursu. Podkreśliły także nieocenioną pomoc opiekunów w zdobywaniu nowej, bardzo ciekawej i niezwykle przydatnej we współczesnym świecie wiedzy.

 

 

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna