Slider
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

„W Noc Bożego Narodzenia Bóg otworzył nam Niebo dzieląc z nami ziemskie życie.” Tradycja spotkania opłatkowego jest jedną z tych, które są kultywowane w naszym Liceum Ogólnokształcącym od wielu lat. Na uroczystej kolacji wigilijnej spotykają się wszyscy, którzy odczuwają potrzebę zacieśniania więzi, okazywania życzliwości i spędzania czasu w swej drugiej – szkolnej rodzinie. W tym roku również nastrojowo udekorowana stołówka zgromadziła nie tylko dyrekcję,  nauczycieli i pracowników administracji i obsługi , ale także zaproszonych gości: Starostę Powiatu Wysokomazowieckiego p. Bogdana Zielińskiego, Burmistrza Miasta p. Jarosława Siekierko, Dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych  p. Jolantę Kadłubowską, emerytowanych nauczycieli oraz Prezydium Rady Rodziców.

 Dyrektor Szkoły – Ryszard Łukasz Flanc złożył wszystkim świąteczne życzenia: ciepła rodzinnego, radości i sukcesów, wyraził także myśl, iż czas świąt to czas wybaczania. Głos zabrali zaproszeni goście: p. starosta, p. burmistrz, p. dyrektor oraz zastępca przewodniczącego Rady Rodziców. Każdy podzielił się ze zgromadzonymi refleksją dotyczącą niezwykłości Świąt Bożego Narodzenia i złożył wszystkim moc serdecznych życzeń. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu kolęd, przy akompaniamencie naszych utalentowanych akordeonistów- Maćka i Marcina. Słowo Boże odczytał ks. Wojciech Kurek i w imieniu swoim jak również ks. proboszcza Edwarda Łapińskiego podkreślił wagę nadchodzących świąt. Wszyscy zgromadzeni w atmosferze ciepła i wzajemnej życzliwości łamali się opłatkiem i składali życzenia, by później zasiąść przy wigilijnym stole i spożyć wieczerzę, jak zawsze znakomicie przygotowaną przez nasze panie kucharki. Spotkanie opłatkowe po raz kolejny utwierdziło zgromadzonych, że  mimo wielu przeciwności losu są w naszym liceum ludzie, którzy stanowią fundament Jagiellończyka i zawsze będą dbać o właściwe relacje , nie tylko w czas świąteczny, ale również każdego dnia. 

Rekrutacja 2020 - 2021

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna