W dniu 18.12.2013 r. uczniowie klasy II d: Bartłomiej Dąbrowski, Bernard Jankowski, Marek Kietliński, Tomasz Kulesza i Kamil Łętowski przystąpili do konkursu ” Aktywni dla klimatu” organizowanego przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Konkurs rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku i oficjalnie zakończył się z dniem 12 czerwca br., na gali finałowej konkursu. Był to długi okres działań, za nami dwa wymagające etapy konkursowe oraz zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

 Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych, które mogą zagrażać przyszłym pokoleniom Na początku pracy uczestnicy podzielili się obowiązkami i stworzyli plan działania. Każdy z członków miał do zrealizowania wybrany przez siebie projekt.  Od dnia 1 stycznia 2014 r., realizatorzy aktywnie wykonywali pracę . Ostatni tydzień przed wysłaniem projektu wspólnie w grupie dokonali ostatnich poprawek. Cały projekt nadzorował nauczyciel geografii w naszej szkole - pan Tomasz Grodzki. Po pierwszym etapie, nasza szkoła zgromadziła ilość punktów, która wystarczyła, aby przejść do kolejnego etapu. W dniu 10.03.2014 r. rozpoczęliśmy przygotowania do zbiórki elektroodpadów. Sekcja dekoracyjna Samorządu Uczniowskiego pomogła nam w zorganizowaniu plakatów informujących o przyjmowaniu elektroodpadów w szkolnym magazynie. Dzięki szkolnemu radiu nagłośniliśmy tę akcję. Pan dyrektor poparł słuszną inicjatywę i również włączył się do zbiórki. Wspólnie z personelem i uczniami naszej szkoły, zebraliśmy niepotrzebny sprzęt elektroniczny. 18 marca 2014 r. odebrano zebrane przez nas elektroodpady.   Do konkursu przystąpiło ponad 500 szkół w całej Polsce. Nasi uczniowie zajęli w swojej kategori 72 miejsce. Więcej informacji można uzyskać na stronie konkursu: http://www.stopzmianomklimatu.pl

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna