previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Łukasz Milewski jest uczniem kl. III naszego Liceum Ogólnokształcącego. To chłopak skromny i nienarzucający się swoją osobą, ale warto zwrócić na niego uwagę. Łukasz od najmłodszych lat interesuje się rysunkiem. Już jako dziecko kształcił swoje umiejętności na zajęciach koła plastycznego. Można go jednak nazwać samoukiem, ponieważ obecny poziom graficzny swoich prac zawdzięcza przede wszystkim własnej pracy samokształceniowej, podglądaniu warsztatu uznanych twórców oraz wielogodzinnym zmaganiom z kreską. Jego zamiłowaniem jest grafika. Tej technice chce się poświęcić w przyszłości – zamierza ją studiować na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Łukasz od dwóch lat uczęszcza na koło plastyczne pod kierunkiem p. Iwony Kaczyńskiej. Od tego czasu osiągnął wiele, z pewnością rozwinął swój talent i usprawnił warsztat. Na jego koncie zapisało się już mnóstwo niepoślednich sukcesów, m.in.: I m-ce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy pożarom”, II m-ce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza” pod hasłem:

„Barwy lata”, nagroda główna w Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Krajobraz Polski – Tradycje, Współczesność, Przyszłość”, wyróżnienie w IV Międzynarodowym Konkursie Plastyczno-Literackim „Polak – to brzmi dumnie” pod hasłem: „Mój bohater”. Łukasz prezentował swoje prace podczas wystaw w szkolnej bibliotece oraz w Miejskim Ośrodku Kultury, niektóre z nich trafiły do jego przyjaciół i znajomych. Jego talent ma wielu zwolenników w środowisku lokalnym, można jednak przypuszczać, iż wkrótce zdobędzie uznanie w znacznie szerszym gronie odbiorców. Zajęcia koła plastycznego działającego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka pod kierunkiem p. Iwony Kaczyńskiej w roku szkolnym 2013/2014 odbywały się w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. Uczęszczali na nie uczniowie z klas I-III. Celem nadrzędnym pracy koła było nauczenie młodzieży czerpania radości z tworzenia i aktywności plastycznej. Różnorodność w kwestii tematyki, jak i stosowanych technik prac , pozwoliły każdemu odnaleźć coś dla siebie i poczuć, że jest twórcą. Wystarczyło tylko stworzyć im odpowiednie warunki, czasem podpowiedzieć, ukierunkować. Członkowie koła zdobyli wiele nagród i wyróżnień w konkursach na wysokim szczeblu:

Dominika Falkowska:

- wyróżnienie na etapie centralnym w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy pożarom”,

- wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym „ Pejzaże Powiatu Wysokomazowieckiego”,

- II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Architektura Powiatu Wysokomazowieckiego”.

Gabriela Putkowska:

-wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Krajobraz Polski – Tradycje, Współczesność, Przyszłość”,

Łukasz Milewski:

- I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy pożarom”,

- II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza” pod hasłem: „Barwy lata”,

- nagroda główna w Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Krajobraz Polski – Tradycje, Współczesność, Przyszłość”,

- wyróżnienie w IV Międzynarodowym Konkursie Plastyczno-Literackim „Polak – to brzmi dumnie” pod hasłem: „Mój bohater”.

Ponadto członkowie koła - Gabriela Putkowska, Klaudia Bagińska, Łukasz Milewski – prezentowali swoje prace na wystawie zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem oraz wzięli udział w szkolnym pokazie talentów. Klaudia Bagińska zamierza w przyszłości studiować architekturę, zaś Łukasz Milewski grafikę na ASP w Łodzi. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Iwona Kaczyńska

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 139 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna