Slider
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Szkoła z tradycjami , zmierzająca wielkimi krokami w przyszłość – tak w wielkim skrócie można określić Liceum im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem. Dlaczego ? Niewątpliwie na sukces składają się wysokie wyniki na egzaminie maturalnym, najwyższa zdawalność w powiecie ale również zwycięstwa w zmaganiach olimpijskich i konkursowych.Już w tym roku szkolnym Jagiellończyk może pochwalić się wieloma zwycięstwami . Paweł Rząca- uczeń klasy III B –podopieczny p. Tomasza Grodzkiego, zajął 8 miejsce w kraju, w XL Olimpiadzie Geograficznej z notą 118,5 pkt., co pozwoli mu walczyć o kwalifikacje do zawodów międzynarodowych, które będą odbywać się w Krakowie. Paweł otrzymał również wyróżnienie za pracę pisemną z I-ego etapu olimpiady. Praca naukowo- badawcza nosiła tytuł „Droga ku rolnictwu towarowemu i jej odzwierciedlenie na polach”.

Kolejny sukces należy do p. Agnieszki Mystkowskiej i jej podopiecznego Wiktora Zagdańskiego- ucznia  klasy II A, który zakwalifikował się do etapu centralnego XLV Olimpiady Języka Rosyjskiego. Zmagania ogólnopolskie w części ustnej i pisemnej, odbędą się w dniach 12-13 kwietnia w Warszawie.

W marcu, w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbył się diecezjalny etap XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej Bydgoszcz 2014. Hasło tegorocznej edycji Olimpiady brzmi: Męczennicy XX wieku – Świadkowie wiary. Katarzyna Krakówko z klasy I C , pod opieką p. Jacka Gierałtowskiego, zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do finału olimpiady, który przeprowadzony będzie w Bydgoszczy w dniach 24.04 – 26.04.2014r.

Na niwie historycznej liceum również sięga po laury. Paweł Rząca z kl. III b, pod kierunkiem p. Wojciecha Wyszomirskiego uzyskał najlepszy wynik spośród uczniów szkół średnich w Olimpiadzie Tematycznej - Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w latach 1914-1950. Tegoroczna tematyka obejmuje losy polskiej armii od powstania Strzelców Piłsudskiego do ,,Żołnierzy Wyklętych”, walczących z władzą sowiecką w Polsce po 1945 roku.

Filip Orłowski- podopieczny p. Urszuli Piekutowskiej, uczeń klasy III F - otrzymał nagrodę główną w okręgowym 59 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, za interpretację wiersza J.Barana Mam dwadzieścia pięć lat i fragmentu prozy W. Szostaka Chochoły. Filip weźmie udział w etapie wojewódzkim, który tym razem odbędzie się 26 kwietnia w naszym mieście.

Liceum może się również pochwalić niezwykłymi talentami plastycznymi -w lutym ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego „TĘCZA” pod hasłem „Barwy lata”. Opiekunki p. Ewelina Wyszyńska, przy współpracy z p. Iwona Kaczyńską, zgłosiły łącznie 24 prace. I tu na sukces nie trzeba było długo czekać -  Łukasz Milewski z klasy III Gzostałlaureatem II miejsca w kraju.  Łukasz jest również zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy Pożarom” .

Nie należy zapominać o sportowcach- Szymon Czartoszewski – podopieczny p. Janusza Goławskiego, uczeń klasy II C, zdobył I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich. Kolejny sukces sportowy to III miejsce Patrycji Kostro z klasy III B, trenowanej przez p. Leszka Kostro a podopiecznej p. Aleksandra Pomojnickiego, w Młodzieżowych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym.  Drużyny sportowe grają w I Lidze, gdzie zajmują kolejno: 8 miejsce w piłce ręcznej chłopców- opiekun- p. Wojciech Ogrodnik, 8 miejsce w piłce siatkowej chłopców- opiekun p. Wojciech Ogrodnik , 12 miejsce w futsalu – opiekun- p. Maciej Kulbabiński, 12 miejsce w piłce ręcznej dziewcząt- opiekun- p. Tomasz Buczyński. Do finału Wojewódzkiej Licealiady Lekkoatletycznej zakwalifikowała się drużyna dziewcząt pod opieką p. Tomasza Buczyńskiego. Cieszy niezmiernie fakt , że uczniowie naszego powiatu mogą w liceum rozwijać swe pasje, uzdolnienia i potwierdzać, że są jednymi z najlepszych w kraju.

 

Rekrutacja 2020 - 2021

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 292 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna