previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

25 września 2020 roku nasze liceum dołączyło do akcji „Podlaskie szkoły dla sprawiedliwości klimatycznej” organizowanej przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Białymstoku. Podobnie jak w innych miastach regionu uczniowie nasze szkoły mieli możliwość zdobyć wiedzę na temat zmian klimatycznych i zapoznać się z postulatami prezentowanymi przez MSK. Dzięki wsparciu aktywistów społeczność szkolna otrzymała, specjalnie przygotowane na tę akcję, wlepy. Na korytarzach szkoły pojawiły się także informacyjne plansze, które podkreśliły edukacyjny charakter wydarzenia. Utworzono wioskę klimatyczną, w której każdy mógł zadać pytanie aktywistom MSK i podpisać się na pamiątkowej płachcie, która uświadamiała jakich rzeczy zabraknie na martwej planecie.

 Przed wejściem do szkoły widniał napis nawiązujący do akcji, który uwydatniał także efekty działań uczniów zaangażowanych w przygotowanie naszego liceum do protestu. Pojawiły się hasła wyrażające oburzenie aktywistów, między innymi: „klimat ponad podziałami” czy „Jagiellończyk dla sprawiedliwości klimatycznej”. W całej Polsce aktywiści zwrócili szczególną uwagę na rosnące nierówności społeczne związane z postępującym kryzysem klimatycznym. Wzrost globalnej temperatury to największe wyzwanie, przed którym dane nam było stanąć. To nie tylko susze, pożary i topniejące lodowce, ale również inne ludzkie tragedie. Kryzys klimatyczny to nie tylko problem ekologiczny, ale także i społeczny. Głównym celem akcji było poszerzenie świadomości klimatycznej całej społeczności szkolnej. Jedynie łącząc siły ponad wszelkimi podziałami jesteśmy w stanie zmieniać system i zapobiegać skutkom katastrofy ekologicznej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w strajk. Razem możemy więcej!

Rekrutacja 2020 - 2021

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna