Wycieczka klas 1d i 2d

W dniach 22-24 maja 2023 r., uczniowie klas 1D i 2D, pod opieką nauczycieli – pań Małgorzaty Marciniak – Gierałtowskiej, Moniki Felczuk oraz pana Krzysztofa Grabowskiego, udały się na wycieczkę, której głównym celem było zwiedzenie Krakowa i Zakopanego, a przy okazji doskonała zabawa w Energylandii.

Podroży do miejsca docelowego, choć długiej i męczącej, towarzyszyły dobre humory i pozytywne nastawienie. Gdy dotarliśmy do Krakowa, zachwycił nas jego klimat. Słuchając opowieści przewodnika, zwiedziliśmy Wawel i Kościół Mariacki, w którym podziwialiśmy ołtarz Wita Stwosza i piękne witraże. Potem przyszła kolej na dziedziniec zamkowy, katedrę z dzwonem Zygmunta, sarkofagi wybitnych Polaków, a także spacer po Rynku Głównym. Udało się nam nawet wysłuchać na żywo hejnału mariackiego.

Podziwiając przepiękne górskie krajobrazy, dotarliśmy do ośrodka „Limba” w Poroninie, gdzie czekał na nas nocleg.

Następnego dnia, po sytym śniadaniu, pod opieką przewodnika, wybraliśmy się do Doliny Chochołowskiej. Złe prognozy nie sprawdziły się i naszemu piętnastokilometrowemu marszowi, towarzyszyło piękne słońce. Zatrzymaliśmy się na obiad w schronisku, gdzie mogliśmy chwilę odpocząć, by następnie ruszyć na Gubałówkę, na którą wjechaliśmy kolejką linowo-terenową. Oglądaliśmy niesamowite widoki, krajobrazy naszych polskich Tatr zapierały dech w piersiach. Po zwiedzeniu tego urokliwego miejsca udaliśmy się na Krupówki.

Ostatni dzień w Poroninie zaczął się wczesnym śniadaniem i opuszczeniem placówki. Nie mogliśmy doczekać się atrakcji w Energylandii i trzeba przyznać, że świetnie się tam bawiliśmy. Najodważniejsi skorzystali z najbardziej ekstremalnych kolejek górskich – Hyperiona i Zadry. Po niesamowitych wrażeniach, udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Mimo dużego zmęczenia, powrót odbył się w dobrych nastrojach.

Możliwość komentowania została wyłączona.