Targi edukacyjne

22 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się targi edukacyjne. Uczniowie zapoznali się z ofertą dydaktyczną szkół wyższych z województwa podlaskiego. Studenci i pracownicy uczelni przybliżyli licealistom ofertę edukacyjną i zasady rekrutacji.

Podczas XIX edycji Prezentacji Edukacyjno– Doradczych „Uczelnie w powiecie” gościliśmy przedstawicieli: Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Przyrodniczno- Humanistycznego w Siedlcach, Wschodnioeuropejskiej Akademii Nauk Stosowanych w Białymstoku, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, Akademii Bialskiej.

Wszystkie uczelnie zaprezentowały atrakcyjne dla młodzieży kierunki, wzbudzając zainteresowanie uczniów naszego liceum i innych szkół w powiecie. Prezentacje uświetniła swoim wokalnym występem utalentowana młodzież Jagiellończyka. Jak co roku, Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego i Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie ufundowali puchary za najbogatszą ofertę edukacyjną. W tym roku, w imieniu Starosty Bogdana Zielińskiego, trofeum Uniwersytetowi w Białymstoku wręczyła dyrektor Centrum Obsługi Jednostek Powiatowych, pani Ewelina Janczewska. Puchar, w imieniu Burmistrza Jarosława Siekierki, przekazała Bielskiej Akademii Nauk Stosowanych dyrektor naszego liceum, pani Aldona Dołubizno.

Życzymy młodzieży dobrych wyborów dalszych ścieżek kształcenia!

Możliwość komentowania została wyłączona.