Absolwent LO otrzymał tytuł doktora honoris causa

Profesor Lucjan Pawłowski, światowej sławy naukowiec z zakresu inżynierii środowiska oraz chemii i ochrony środowiska, były prorektor Politechniki Lubelskiej, były dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska PL oraz absolwent naszego liceum, otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Panie Profesorze, serdecznie gratulujemy wyróżnienia i dziękujemy za nieustanną i ciepłą pamięć o naszej szkole!

W ostatnich dniach, na ręce pani dyrektor, dotarła przesyłka z monografią profesora Pawłowskiego. Znajdują się w niej obszerne fragmenty dotyczące jego pobytu w naszej szkole. Profesor, często w humorystyczny sposób, wspomina szkolne lata. Opowiada o kolegach i nauczycielach, którzy kształtowali jego osobowość i mieli bezpośredni wpływ na późniejsze, życiowe wybory.

Serdecznie zapraszamy do lektury monografii, której egzemplarz możecie Państwo wypożyczyć z naszej szkolnej biblioteki.

(zdjęcia z gali Maciej Niedziółka)

Możliwość komentowania została wyłączona.