Jagiellończyk w Rumunii!

W październiku pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Projekcie Erasmus, w ramach którego licealiści mogli spotkać się z innymi uczniami z Chorwacji, Turcji, Włoch i Rumunii. Ci ostatni, przez tydzień byli ich gospodarzami. Młodzież pierwszy dzień spędziła w Bukareszcie – pięknej stolicy Rumunii. Innymi miastami, jakie poznali licealiście, były Tulcza i Macin. W ostatnim z nich mieściła się szkoła, w której uczniowie spotykali się na wspólnych zajęciach. Podczas nich opowiadali o swoich krajach, analizowali zachowania podczas katastrof naturalnych, uczyli się opatrywania ran, a w wolnych chwilach mieli możliwość poznania kuchnia rumuńskiej, tradycyjnego jedzenia. Ten czas pozwolił na aktywny odpoczynek, ćwiczenie języka angielskiego w praktyce i nawiązanie nowych relacji. Czekamy na wizytę uczestników z innych krajów w naszej szkole. See you soon!

Roksana Szkiłądź, klasa IV c

Poniżej przedstawiamy fotorelację z pobytu w Rumunii:

Możliwość komentowania została wyłączona.