„Pod biało – czerwoną”

            Dnia 01.09.2022 roku, w dzień rozpoczęcia roku szkolnego, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem pod opieką p. wicedyrektor Doroty Grabińskiej i p. Agnieszki Roszkowskiej-Boguckiej udali się na uroczyste podniesienie flagi przy rondzie im. Ignacego Paderewskiego w naszym mieście. Wydarzenie to było ukoronowaniem akcji „Pod biało-czerwoną”. Kampania ma na celu ukazywać przywiązanie Polaków do barw narodowych i historii ojczyzny.

            W uroczystości wzięli udział m.in. Adam Andruszkiewicz (Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów), Bogdan Zieliński (Starosta Wysokomazowiecki), Jarosław Siekierko (Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie), radni Rady Miasta Wysokie Mazowieckie na czele z przewodniczącym Markiem Kajurkiem. 
Ks. Ryszard Niwiński (dziekan Dekanatu Wysokomazowieckiego i proboszcz parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem), który poświecił flagę. Następnie żołnierze z I Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej dumnie podnieśli ją na maszt. W tym czasie został uroczyście odśpiewany hymn narodowy przy akompaniamencie orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem.

Autor: Asteria Żochowska, uczennica klasy III d

Możliwość komentowania została wyłączona.